Pacientët Indiana përpara Domantas Sabonis u bë lojtari i fundit që kapi të metën e dëmtimit kur u largua nga loja e së hënës me një kontuzion të gjurit në të majtë. Adrian Wojnarowski i ESPN njoftoi se rrezet X zbuluan nuk ka dëmtim strukturor, i cili është një lajm i mirë, por një MRI do të zbulojë më shumë dhe do të na tregojë se sa kohë do të humbasë Sabonis.

Ne gjithashtu mësuam se Clippers do të jetë shkurtshkurtër vs Hawks të martën në mbrëmje. Për Ohm Youngmisuk të ESPN, Kawhi Leonard (protokollet e shëndetit dhe sigurisë), Paul Xhorxh (protokollet e shëndetit dhe sigurisë) dhe Patrick Beverley (hidhërimi i gjurit të djathtë) nuk fluturoi me ekipin në Atlanta dhe është e paqartë në këtë moment të kohës kur saktësisht do të kthehen. Kjo çliron një ton minutash dhe krijon potencialin për dalje të mëdha fantazie nga disa lojtarë të roleve.

E njëjta gjë mund të thuhet për Diellin Cameron Johnson i cili mund të luante minuta të rëndësishme këtë javë nëse Devin Booker (hamstring) ulet edhe disa lojëra. Ai tashmë po ofron vlera të mira në 9-mace dhe është vetëm i rostuar në 30% të ligave të Yahoo. Por a është ai transferimi më i mirë? Jae Crowder?

Dhe me të cilin lojtari i Portland do të jetë opsioni më i qëndrueshëm i fantazisë CJ McCollum anash?

Këtu janë pesë të mia fillestare për javën.

Sigurimi i lëndimit

Lou Williams – Njeriu i Gjashtë i Vitit tre herë po lufton këtë sezon dhe ne nuk mund të kuptojmë pse. Lou Will është me një mesatare prej 8.8 pikësh në ndeshje përmes 15 garave, mesatarja e tij më e ulët që nga 2006-07 që ishte viti i tij i dytë në kampionat. Ai është duke luajtur një minuscule 19 minuta në natë, gjithashtu nota e tij më e ulët që nga sezoni i dytë, dhe ka shënuar vetëm në dy shifra pesë herë në 2020-21. Atëherë, pse ta marr? Me Kawhi, PG dhe Pat Bev jashtë të Martën, dhe ndoshta më gjatë, dikush duhet të rritet dhe të sigurojë veprën e nevojshme për Clippers, dhe Williams pritet për një performancë të madhe. Luke Kennard do të shohë një ngritje brenda pak minutash, por ai ka qenë jokonsistent dhe mendoj se Lou Will mund të realizojë 5-7 asistime përveç 15-20 pikëve. Garda veteran është në gjendje të kapë në 57% të ligave të Yahoo.

Goga Bitadze – Shumë prej jush po e lexojnë këtë dhe po bëjnë këtë pyetje, “Kush është dreqin Goga Bitadze? ” dhe kjo është një pyetje e drejtë. Ai është një qendër e vitit të dytë nga Georgia (vendi) dhe është në një pozicion kryesor për të kontribuar në një ekip të Pacers që mund të jetë pa All-Star Domantas Sabonis (gju). Bitadze është shfaqur vetëm në dy ndeshje këtë sezon për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës dhe aktualisht nuk ka ndonjë vlerë fantazie nëse jam i sinqertë. Doug McDermott është djali që vërtet dëshironi, por gjeorgjiani ia vlen të mbash një sy në ligat e thella. Ai është ulur në raft kudo, prandaj nuk ka nevojë akoma të përzihet.

Anfernee Simons – Javën e kaluar, thashë Rodney Hood mund të jetë opsioni më i mirë me CJ McCollum (këmbë) jashtë. Pastaj Portland-it i shtynë disa lojëra dhe ai ishte një gërvishtje vonë të hënën, por kush do ta dinte? Gjithsesi, Simons doli nga stoli përballë Thunder dhe shënoi 26 pikë në sezonin e lartë në 10-të-17 gjuajtje me gjashtë 3-shënues, dy kërcime, një asist dhe një vjedhje në 29 minuta. Me këtë lojë të madhe, ai tani ka gjithsej 42 dhe 10 trepikësh gjatë dy garave të tij të fundit gjë që bën marrjen më të besueshme të zëvendësimit për CJM. Carmelo Anthony filloi me Robert Covington (tronditja) u mënjanua dhe shënoi 22 pikë me gjashtë kërcime, një asistim, një vjedhje dhe dy bllokime në 35 minuta. Edhe pse ai goditi vetëm 9-të-21 dhe bëri vetëm një tre-tregues. Gary Trent Jr. gjithashtu kishte një nga lojërat e tij më të mira të vitit, duke postuar 22 pikë dhe katër trepikësh në njësinë fillestare, por ai ka qenë lart e poshtë deri më tani. Melo është 38% i rostuar, GTJ 14%, Hood 13% dhe Simons vetëm një përqind e qelbur. Po mbledh helmin tënd në këtë pikë, dhe nëse jeta ime varej prej saj, do të thosha ngas dorën e nxehtë dhe merr Simons. Çfarë mund të shkojë keq?

Shënimi i redaktorit: Hartimi është vetëm gjysma e betejës! Merrni përparësi në konkurrencën tuaj me Veglat tona të Sezonit NBA që janë të mbushura me renditje, parashikime, një vlerësues tregtie, mjete start / sit dhe shumë më tepër. Dhe mos harroni të përdorni kodin promovues HOOPS10 për të përfituar 10% zbritje. Klikoni këtu për të mësuar më shumë!

Cameron Johnson – Për t’iu përgjigjur pyetjes time nëse Johnson është një heqje dorë më mirë se sa Jae Crowder, përgjigja është po, por nuk është shumë. Krahu 6-këmbë-8 është mesatarisht 12 pikë, 3.2 kërcime, 1.5 asistime, 0.7 vjedhje dhe 0.5 blloqe për lojë. Ai renditet i 122-ti në 9-mace këtë sezon, sipas Basketball Monster, e cila është e mirë duke marrë parasysh ADP-në e tij në ligat Yahoo ishte 141. Por shoku i tij veteran i ekipit nuk është shumë larg me një renditje prej 130 ndërsa mesatarisht më pak pikë, por më shumë borde dhe dimes. Ata janë mjaft lojtarë të ngjashëm me fantazi, por Johnson po lidhet nga dyshemeja në një klip më të lartë, duke qëlluar 45% krahasuar me 38% të Crowder. Të dy krahët po bëjnë 2.4 trefish me 35%. Ju nuk mund të gaboni me asnjërën, por me Devin Booker ndoshta jashtë për disa ndeshje të tjera, Johnson do të kërkojë të përfitojë si titullar.

Nicolas Batum – Mund të përmend gjithashtu Marcus Morris Plaku në këtë listë, por Batum ka më shumë tërheqje dhe gruaja e tij sapo kishte një fëmijë, kështu që ai me siguri do të dalë jashtë pasi kështu funksionon. Unë nuk i bëj rregullat. Clipper i vitit të parë po mburret me një linjë statistikash të natës me 10 pikë, 4.8 kërcime, 2.5 asistime, 1.3 vjedhje dhe dy trepikësh për garë. Ai po prodhon top-60 numra në 9-mace dhe ka shënuar me dy shifra në tre nga katër ndeshjet e tij të fundit. Ty Lue do të mbështetet tek ai jo vetëm si shënues por edhe si playmaker me të Kawhi Leonard jashtë, që do të thotë se Batum mund të jetë në rezervë për një sezon të lartë të ndihmave. Francezi është ulur në heqje dorë në 45% të ligave të Yahoo dhe mund të jetë opsioni më i mirë i të gjithë lojtarëve të NBA të martën.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu