Portland Trail Blazers super yll Damian Lillard do të marrin pjesë në garën me 3 pikë në Atlanta më 7 mars, i thonë burimeve të ligës Yahoo Sports.

Konkursi me 3 Pika dhe Sfida e Shkathtësive do të zhvillohen përpara Lojërave All-Star në të njëjtën ditë dhe Slam Dunk Contest do të kryhet në pjesën e gjysmë, thonë burimet. Lojtari i ekskluzivitetit të Trail Blazers është i sigurt që do të quhet All-Star për herë të gjashtë.

Lillard, 30 vjeç, është i treti në kampionat me 3-pikë (105) ndërsa shënon 38% nga ajo distancë.

Ka qenë polemika në lidhje me vendimin e ligës te keni një Lojë All-Starnë mes të një pandemie. Lebron Xhejms, Giannis Antetokounmpo dhe De’Aaron Fox ishin ndër lojtarët më të mirë kritike ndaj idesë.

Pozicioni i Lillard në lidhje me këtë çështje është përfundimisht se është një vendim biznesi për kampionatin dhe ai e kupton.

“Ka pasoja për ne jo [having an All-Star Game], ”Deklaroi Lillard javën e kaluar. “Mund të jetë diçka negative për ne që nuk shkojmë së bashku me këtë. Nëse kjo është ajo që ne do të bëjmë, unë jam me të. Por nëse nuk jemi, edhe unë jam mirë me këtë. ”

Veterani nëntë vjeçar është shfaqur si një kandidat legjitim i MVP. Ai ka një mesatare prej 29.3 pikësh, 4.4 kërcimesh dhe 7.7 asistimesh në sezon dhe ka Trail Blazers të vendosur në vendin e katërt në renditjen 17-10 në renditjen e Konferencës Perëndimore pa startues kryesorë në CJ McCollum (këmbë) dhe Jusuf Nurkic (dore).

Damian Lillard me topin në duar duke gjuajtur një 3-pikësh ndërsa James Ennis shtrin krahun në një përpjekje për të bllokuar gjuajtjen.

Gardiani i Trail Blazers Damian Lillard godet me 3-pikë ndërsa sulmuesi i Orlando Magic, James Ennis III, djathtas, mbron gjatë lojës së tyre më 9 shkurt 2021, në Portland, Oregon. (Foto AP / Steve Dykes)

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu