Spencer Dinwiddie shënoi 23 pikë dhe e goditi bluzën lidhëse me 28.3 sekonda për të luajtur, dhe Brooklyn Nets rrahu Los Angeles Lakers 104-102 Mbrëmjen e së martës për fitoren e tyre të dytë të drejtpërdrejtë që kur trajneri i përkohshëm Jacque Vaughn mori përsipër. “Data-reagid =” 32 “> LOS ANGELES (AP) – Spencer Dinwiddie shënoi 23 pikë dhe e goditi bluzën lidhëse me 28.3 sekonda për të luajtur, dhe Brooklyn Nets rrahu Los Angeles Lakers 104-102 Mbrëmjen e së martës për fitoren e tyre të dytë të drejtpërdrejtë që kur trajneri i përkohshëm Jacque Vaughn mori përsipër.

Anthony Davis humbi një tregues të gjerë të hapur 3 me një goditje që do ta fitonte atë për Lakers, rripi fitues me katër ndeshje i të cilit përfundoi pas një fundjave të ngarkuar emocionalisht. Los Angeles humbi në një kundërshtar nën -500 në ndeshjen e saj të parë pas fitoreve mbrapa-pas-mbrapa ndaj Milwaukee-s kryesuese të NBA-së dhe termocentralit Clippers.

Caris LeVert shtoi 22 pikë pasi Brooklyn hapi udhëtimin rrugor me katër ndeshje në Kaliforni duke trokitur në qendër të energjisë Lakers, i cili humbi vetëm për herë të dytë në 13 ndeshje. Rrjetet e Vaughn të pamposhtura pasi që ai çuditërisht zëvendësoi Kenny Atkinson javën e kaluar. “Data-reagid =” 34 “>Caris LeVert shtoi 22 pikë pasi Brooklyn hapi udhëtimin rrugor me katër ndeshje në Kaliforni duke trokitur në qendër të energjisë Lakers, i cili humbi vetëm për herë të dytë në 13 ndeshje. Rrjetet e Vaughn të pamposhtura pasi që ai çuditërisht zëvendësoi Kenny Atkinson javën e kaluar.

Lebron Xhejms pati 29 pikë, 12 kërcime dhe nëntë asistime për Lakers. “data-reagid =” 35 “>Lebron Xhejms pati 29 pikë, 12 kërcime dhe nëntë asistime për Lakers.

Davis shënoi 20 nga 26 pikët e tij në pjesën e dytë, dhe ai goditi një 3-shënues të bindur me 42.6 sekonda la në një skuadër nga James. Por pasi Davis humbi fitoren e mundshme 3 pas një pasimi tjetër nga James, Lakers humbën në shtëpi për herë të parë që nga 6 shkurt.

Brooklyn pati një epërsi 97-88 me gjashtë minuta në lojë, por Lakers shënoi mbrojtjen e tij dhe e shkurtoi atë në 100-99 në pozicionin e shoferit të James me 1:47 për të luajtur. LeVert goditi dy gjuajtje të lira, por James shtyu dhe largoi përsëri te Davis për treguesin lidhës të 3-të.

Dinwiddie, një vendas në Los Angeles i cili luajti në Shkollën e Mesme Taft në Luginën e San Fernando, me tre qetësi shpoi bluzën e tij të intervalit të mesëm për qëllimin e parë në terren të Nets.

James çoi korsinë për një formacion që disi rimmed jashtë me 9 sekonda për të luajtur, por Lakers u kthye topin pas përleshjes. James sërish e vuri në skenë Davidin – por All-Star nuk mund të lidhej për të siguruar fitoren e 50-të të Lakers në sezonin dhe një dyshe të trefishtë për James.

Pas fundjavës së tyre të suksesshme, Lakers kuptohet se dukej pak më pak i apasionuar pas kthimit të tyre, veçanërisht në mbrojtje. Ata drejtuan 58-56 në pjesën e pjesës së dytë, pavarësisht se kryen nëntë xhiro dhe luajtën mbrojtje më pak se mbresëlënëse.

Brooklyn mori një epërsi prej shtatë pikësh në çerekun e katërt pasi Timothe Luwawu-Cabarrot shënoi 11 pikë të shpejta me vonesë në të tretin.

TIP-INS

Tempulli Garrett humbi lojën e tij të katërt të drejtë me një këmbë të majtë të spërkatur. “data-reagid =” 43 “> Rrjetet: Vaughn tha se Rrjetet janë duke marrë të gjitha masat e rekomanduara të sigurisë dhe higjenës gjatë udhëtimit të tyre në Kaliforni. … Tempulli Garrett humbi ndeshjen e tij të katërt të drejtë me një këmbë të majtë të spërkatur.

Dwight Howard u ul me një sëmundje. … G Dion kamerierë mbeti joaktive për ndeshjen e tretë të drejtpërdrejtë që nga nënshkrimi me Los Angeles. … Tifozët pranë gjykatës përfshinin skenaristët dhe regjisorin fitues të Oskarit Taika Waititi dhe yjet e NFL Todd Gurley, DeAndre Hopkins dhe Odell Beckham Jr. “data-reagid =” 44 “> Lakers: C Dwight Howard u ul me një sëmundje. … G Dion kamerierë mbeti joaktive për ndeshjen e tretë të drejtpërdrejtë që nga nënshkrimi me Los Angeles. … Tifozët pranë gjykatës përfshinin skenaristët dhe regjisorin fitues të Oskarit Taika Waititi dhe yjet e NFL Todd Gurley, DeAndre Hopkins dhe Odell Beckham Jr.

E RRADHES

Golden State Warriors të enjten. “data-reagid =” 46 “> Rrjetet: Vizitoni Golden State Warriors te enjten.

Lakers: Pritini të enjten Raketat e Houston-it.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu