Ish Boston Celtics roja Delonte West vazhdon të bëjë përparim në shërimin e tij. West thuhet se tani ka një punë duke punuar në qendrën e rehabilitimit ku ai mori trajtim, sipas Shams Charania të Athletic.

Yetshtë një tjetër azhurnim inkurajues nga West, i cili hyri në rehabilitim në shtator në Dallas Mavericks nxitja e pronarit Mark Kuban. West ishte i përfshirë në një pak video shqetësuese në vitin 2020, e fundit nga të cilat i motivuar Kuban për t’u përfshirë.

Kubani pranoi të paguante për rehabilitimin e West dhe ka mbajtur kontakte me West dhe nënën e tij që kur West hyri në rehabilitim. Në muajt pas rehabilitimit të West, Kubani ka postuar azhurnime pozitive të Perëndimit përparim.

Delonte West luajti për Mavericks për një sezon

Gjatë karrierës së tij tetë-vjeçare në NBA, West kaloi kohë me Celtics, Cleveland Cavaliers, Mavericks dhe Seattle Supersonics. Sezoni i tij i fundit erdhi me Mavericks, duke vendosur lidhjen e West me Kuban. West mesatarisht 9.7 pikë dhe 3.6 asistime gjatë karrierës së tij.

West u vërejt duke lëvizur në Dallas në shtator. Disa ditë më vonë, Kubani mori West në një stacion karburanti Dallas.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu