Të Hjustonit Kushërinjtë DeMarcus kaloi një natë plot ngjarje në Los Angeles.

Gjithçka filloi në tremujorin e parë kur Lakers ‘ Markieff Morris shtyu Rockets ‘ Jae’Sean Tate në tokë, atëherë Cousins ​​u ngjit për shokun e tij të skuadrës me një forcë dhe rrëzoi Morris në tokë. Morris u ngrit dhe shkoi te Cousins ​​(të cilin Morris nuk mund ta lëvizte), më pas Cousins ​​u largua dhe nofulloi pak ndërsa Morris ishte i nxehtë.

Morris u dëbua për këtë, duke marrë një faull flagrant për rrëzimin e Tate në tokë, dhe një të dytë për të shkuar te Cousins, ndërsa Cousins ​​mori vetëm një faull teknik për incidentin.

Kushërinjtë u dëbuan vetëm disa minuta më vonë kur Lebron Xhejms nisi korsinë, Cousins ​​u përpoq të bënte një goditje të shpejtë në top dhe në vend të kësaj e kapi LeBron në fytyrë. Kushërinjtë morën një faull flagrant 2 për këtë, i cili nuk është vetëm një heqje por gjithashtu mund të sjellë një gjobë gjithashtu.

Cousins ​​mund të argumentojë se ai po shkonte për top (dhe ndoshta për të dhënë një faull të fortë që e dërgoi LeBron në linjë), por qëllimi nuk ka rëndësi. Rezultatet po. Kushërinjtë kapën LeBron në kokë me krahun e tij dhe kjo është një faull automatik flagrant, dhe në këtë rast dëbimi.

Lakers vazhduan të fitojnë ndeshjen të qetë, 120-102, prapa 27 pikëve nga Anthony Davis dhe 18 nga LeBron.

Shikoni më të rejat mbi Rockets

Tri gjëra për të ditur: Lojtarët e NBA, trajnerët reagojnë ndaj protestës së Kapitolit, Blake … Trajnerët e NBA përgjigjen ndaj trazirave në Capitol të SHBA ndërsa ndeshjet vazhdojnë siç janë planifikuar Renditjet e Fuqisë NBA: Lakers në krye me 76ers, Suns të dy në pesë të parët

DeMarcus Cousins ​​dëbohet pas një faulli të fortë ndaj LeBron James (VIDEO) fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu