Disa vjet më parë, NBA zhvendosi afatin tregtar përpara All-Star Weekend.

Në një shembull tjetër se si COVID-19 ka ndikuar në orarin NBA, afati i tregtisë jo vetëm që ndjek Lojën All-Star këtë sezon, por është edhe dy javë plus pasi loja është luajtur.

Me gati dy muaj të mbetura në sezonin e rregullt 2020-21 dhe shumë të pavendosur në renditje, afati i tregtisë përfundoi në 3 pasdite ET të Enjten.

Kush tregtohej? Kyle Lowry? Viktor Oladipo? Lonzo Ball? Harrison Barnes?

Kush bëri lëvizjen e madhe? Boston? Filadelfia? Miami? Los Angeles Clippers? Denver?

Një vështrim në të gjitha lëvizjet kryesore që çojnë në afatin e fundit të së enjtes.

Gjurmuesi i afatit tregtar

25 Mars

> Atlanta tregtonte Rajon Rondo te Los Angeles Clippers për Lou Williams dhe dy zgjedhje të raundit të dytë.

> Në një marrëveshje me tre skuadra, Filadelfia mori George Hill nga Oklahoma City dhe Ignas Brazdeikis nga New York, Thunder marrin Toni Bradley dhe dy zgjedhje të raundit të dytë (2025, 2026) nga Sixers dhe Lumenjtë Austin nga toka Knicks dhe Knicks Terrance Ferguson, Vincent Poirier dhe një zgjedhje e raundit të dytë të vitit 2021 nga Sixers.

> Marrëveshje Raptors Norman Powell te Trail Blazers për Gary Trent dhe Rodney Hood.

> Sacramento u mor Nemanja Bjelica në Miami për Moe Harkless dhe Chris Silva.

> Uashingtoni tregtonte Troy Brown në Çikago dhe Mo Wagner në Boston, dërgoi Çikago Daniel Gafford dhe Chandler Hutchison në Uashington dhe Luke Kornet te Bostoni dhe Celtics u morën vesh Daniel Theis dhe Javonte Green në Çikago në një tregti me tre skuadra.

> The Nuggets të fituara Aaron Gordon nga Orlando Magic për Gary Harris, RJ Hampton dhe një zgjedhje të raundit të parë.

> Çikago mori Nikola Vucevic dhe Al-Farouq Aminu nga Orlando për Wendell Carter Jr., Otto Porter dhe dy zgjedhje të raundit të parë (2023 dhe një zgjedhje e mbrojtur e top-katër në 2021).

> Orlando gjithashtu tregtonte Evan Fournier në Boston për dy zgjedhje të raundit të dytë dhe Jeff Teague i cili hoqi dorë.

> Denver fitoi qendrën JaVale McGee nga Cleveland për Isaiah Hartenstein dhe dy zgjedhje të raundit të dytë (2023 e mbrojtur nga nr. 46 dhe 2027 e pambrojtur). Kjo u jep Nuggets thellësi të ballit dhe mbrojtje të rimit, dhe Cavs marrin një të ri të zellshëm dhe të madh me potencial.

>> Sakramento tregtonte Cory Joseph dhe dy zgjedhje të raundit të dytë (2021, 2024) në Detroit për Delon Wright.

22 Mars

> Los Angeles Clippers dërguar Mfiondu Kabengele në Sacramento për një zgjedhje të ardhshme të raundit të dytë dhe konsiderata parash.

Bucks forcuan mbrojtjen e tyre duke blerë PJ Tucker nga Rockets javën e kaluar.

Bucks forcuan mbrojtjen e tyre duke blerë PJ Tucker nga Rockets javën e kaluar.

19 Mars

>> Milwaukee fitoi PJ Tucker dhe Rodions Kurucs nga Hjustoni për DJ Wilson dhe DJ Augustin. Bucks gjithashtu mori një zgjedhje të raundit të dytë 2021 dhe një zgjedhje të raundit të parë 2022, dhe Rockets morën një zgjedhje të raundit të parë 2021 dhe zgjedhje të raundit të parë 2023.

18 Mars

> Milwaukee tregtonte Torrey Craig tek Phoenix për konsiderata parash.

17 Mars

>> Oklahoma City fitoi Meyers Leonard dhe një zgjedhje e raundit të dytë të vitit 2027 nga Miami për Trevor Ariza. Leonard nuk do të bashkohet me Thunder, sipas ekipit.

13 Mars

> Detroiti i fituar Hamidou Diallo nga Oklahoma City për Svi Mykhailiuk dhe një zgjedhje e raundit të dytë të vitit 2027.

8 shkurt

> New York mori Derrick Rose nga Detroit për Dennis Smith Jr. dhe një zgjedhje e raundit të dytë të vitit 2021.

Ky artikull fillimisht u shfaq në SHBA SOT: Afati i tregtisë së NBA 2021 gjurmues: Prishja e të gjitha marrëveshjeveSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu