Me më pak se dy minuta të mbetura në kohën shtesë për fitoren e Denver kundër Phoenix të Premten, Devin Booker eci ngadalë drejt stolit dhe u mboll atje pasi u ul pak me vështirësi duke shkuar për një kërcim. Dielli‘Golashënuesi kryesor u ul në 1:54 të fundit të lojës.

Të shtunën në mbrëmje ai është jashtë me një dëmtim në kërdhokulla, ekipi njoftoi para ndeshjen. Trajneri Monty Morris u tha gazetarëve se nuk ishte i sigurt për sa kohë do të dilte Booker.

Tensionet e hamstring mund të jenë të ndërlikuara dhe duhen më shumë kohë për tu shëruar sesa pritej. Atletët janë mësuar të shtyjnë disa dhimbje gjatë rikuperimit të dëmtimit, por e bëjnë këtë me një kërcell të tendosur dhe është e lehtë të kesh një pengesë të madhe që i bën gjërat më keq.

Booker, duke luajtur pranë Chris Paul, është mesatarisht 22,9 pikë një ndeshje këtë sezon dhe sulmi i Suns është 10 pikë për 100 posedime më të mira kur ai është në fushë.

Pas të shtunës, Suns janë larg deri të mërkurën, kur ata fillojnë një sulm me tjetrin kundër Thunder atëherë Warriors. Kërkoni për Cameron Payne për të marrë një vrapim pak shtesë.

Shikoni më shumë në Diellin

Tre ndeshjet e ardhshme të Grizzlies u shtynë, thuhet se pas vetëm një pozitive … Renditjet e Fuqisë NBA: Brooklyn ngjitet shpejt pas tregtisë së Harden, fitore të mëdha Ja Morant ka 17 pikë, 10 asistime, lojëra kyçe vonë për të udhëhequr Grizzlies pas …

Devin Booker del të shtunën, mbase edhe më gjatë, me lëndim të dhembjeve fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu