Para-sezoni i Tom Thibodeau vs Pistons
Para-sezoni i Tom Thibodeau vs Pistons

Pak Nike shënime nga e diela:

Kur flisni me gazetarët para humbjes së së Dielës ndaj Detroit, Tom Thibodeau përsëri e bëri të qartë se ai është një besimtar i madh në Mitchell Robinsontalentin.

“Unë jam shumë i kënaqur me mënyrën se si ai po punon dhe përparon”, tha Thibodeau. “Ne thjesht po përpiqemi të kuptojmë se cilat grupe punojnë më mirë së bashku. Ka shumë ngjashmëri midis Nerlens (Noel) dhe Mitchell, që të dy janë të frikshëm, bllokues elitash të shtënave, mbrojtës të rimave dhe janë përfundues të shkëlqyeshëm, i bëjnë shumë presion buzës. Padyshim, Mitchell është një djalë më i ri. Ai ka një përmbysje të madhe. Pra, ai thjesht duhet të vazhdojë të punojë. Ne do të shohim se si funksionon e gjitha. Por ai është një pjesë shumë e rëndësishme e ekipit tonë. ”

Noel ka filluar në qendër të dy ndeshjeve të para para sezonit në New York. Robinson tha të Dielën se ai nuk shqetësohet për fillimin ose ardhjen nga pankina – ai gjithashtu i sheh atë dhe Noel si një dyshja e fortë në qendër të Nju Jorkut. Knicks përballen me Cavs të mërkurën në ndeshjen e tyre të parë para-sezonale në shtëpi.

MKG për të fituar vendin e listës?

Michael Kidd-Gilchrist humbi dy ndeshjet e para të para-sezonit të Knicks me një sëmundje. Por Thibodeau tha që sëmundja e Kidd-Gilchrist nuk do të jetë një faktor i madh nëse ai bën regjistrimin e Knicks me 15 persona.

“Ju e dini kush është ai dhe ai po përpiqet të gjejë një mënyrë në listë. Michael ka qenë gjithmonë një konkurrent i jashtëzakonshëm, ”tha Thibodeau. “Shëndeti është i pari, ne duam që ai të jetë i shëndetshëm dhe pastaj do të shkojmë nga atje”.

Nëse New York dëshiron ta mbajë Kidd-Gilchrist, klubi duhet të heqë dorë nga një lojtar me një kontratë të garantuar.

Oborri ballor i Randle-Toppin?

Thibodeau tha që stafi trainer do të dëshironte të vlerësonte formacionet e paraqitura Obi Toppin dhe Julius Randle në PF / C.

“Ju duhet të keni kombinime të ndryshme të formacioneve, kështu që ndoshta do të dëshironim ta shihnim atë edhe në praktikë (si lojërat e para-sezonit)”, tha Thibodeau. “Shqetësimi i madh atje – do të ishim mirë në mënyrë sulmuese (por) shqetësimi i madh sigurisht që është mbrojtja. Të kuptosh se kush janë tre lojtarët e tjerë që do të shkojnë së bashku me ta është një pjesë e rëndësishme e kësaj. ”

NYK dëshiron që Quickley të gjuajë:

Immanuel Quickley bëri debutimin e tij në NBA të dielën. Ai shkoi 1-për-3 në 10 minuta. Ja çfarë mendoi Thibodeau për debutimin e tij: “Ishin minuta të shkurtra, 9-10 minuta dhe mua më pëlqen. Disa nervozime herët. Por ai nuk ka frikë, i pëlqen të konkurrojë. Ne nuk e pamë atë duke gjuajtur topin. Ai është një revole e rrëzuar. Do të dëshironim të shihnim më shumë prej tyre. Ne e shohim atë duke e bërë atë në praktikë gjatë gjithë kohës. Kur ai ngrihet për të qëlluar, ju mendoni se po hyn brenda ”.

NYK luftoi kundër kurthit:

Thibodeau tha se klubi i tij ‘u regresua’ në humbjen e së Dielës ndaj Detroit. “Ne kishim një të katërtën e mirë të basketbollit. (Në) ndeshjen e parë, kishim 35, 36 minuta basketboll të mirë, ”tha ai. “ Ne duhet të mësojmë prej tij dhe të bëjmë përmirësime “.

Një gjë që Thibodeau do të dëshironte ta shihte Nju Jorkun të përmirësohej? Gjenerimi i goditjeve të mira kundër një mbrojtjeje kurth. Detroit bllokoi mbajtësit e topave të New York-ut gjatë pjesëve të ndeshjes së së Dielës. Knicks nuk përfituan.

“Ata ishin agresivë në bllokimin e pikave dhe roleve. Ne nuk ishim të gatshëm ta nxirrnim topin shpejt nga kurthi dhe të bënim pasimin e dytë, i cili do të na kishte marrë një goditje të hapur. Whatshtë ajo që bëmë në çerekun e tretë për të marrë goditje më të mira ”, tha Thibodeau.

Ai shtoi: “Ne duhet të kuptojmë se sa e rëndësishme është kjo – kur një lojtar po bllokohet, për të arritur në vendet e duhura, kështu që pikat e shitjes janë të lehta. Për ta nxjerrë topin nga kurthi. Pastaj, zakonisht, është kalimi i dytë nga kurthi, ku rrotullimi nuk mund të ecë me të. Thjesht po përpiqemi ta nxjerrim atë të hekurosur. Ne nuk kemi pasur shumë praktika. Ne duhet të jemi në gjendje të marrim gjëra nga një sallë vallëzimesh ose një gjuajtje përreth dhe të jemi në gjendje t’i zbatojmë ato në një lojë. Kështu që shpresojmë se mund të mësojmë nga kjo dhe të bëhemi më mirë. ”

Një vëzhgim tjetër nga Thibodeau rreth veprës së New York-ut të Dielën: “Nëse një shfaqje quhet dhe është shfaqja juaj, nuk do të thotë se është qëllimi juaj. Ju keni përgjegjësinë për të bërë lojën për ekipin. Pra, kur luajmë për njëri-tjetrin ndodhin gjëra të mira dhe kjo është ajo që duhet të kuptojmë. Ne duhet ta bëjmë lojën më të lehtë. Parimi, shkelja e shëndoshë po detyron mbrojtjen të shembet dhe kjo duhet të jetë një përparësi “.

Pyetje: 8-për-33 nga tre? Ata shkuan në zonë. Sa jeni të shqetësuar për këtë?

A: “Epo, ne shikojmë në të gjitha gjuajtjet që marrim. Kur mbrojtja shembet dhe ju e dëboni atë dhe bëni leximin e duhur, ato janë goditje ritmi. Kështu që unë mendoj se kemi bërë pesë treshe në ndeshjen e parë, tetë sonte. Dhe pastaj kur të shihni zonën, do të merrni më shumë tre. .shtë diçka për të cilën duhet të vazhdojmë të punojmë dhe mendoj se kemi djem që janë të aftë t’i bëjnë dhe do të vazhdojmë të punojmë ajo “.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu