Kyle Lowry ishte disa minuta në një seancë pas-lojë Zoom ku shumica e pyetjeve u përqendruan rreth afatit të tregtisë së NBA të së enjtes, më pas kërkoi që mikrofoni i tij të ndalohej për një moment.

Drake – po, Drake – ishte FaceTiming telefonin e tij.

“Unë jam këtu për të përkthyer”, tha ylli i hip-hopit dhe superfan i Torontos. ” Unë jam përkthyesi i tij. ”

Në orën 3 pasdite me orën Lindore të Enjten, përkthimi se si po fryjnë erërat tregtare në NBA nuk do të jetë më i nevojshëm. Deri atëherë, përgjigjet do të dihen.

Lowry është ndoshta çmimi kryesor i mundshëm në tregun tregtar që hyn në një ditë të caktuar, që do të thotë se fitorja e së Mërkurës ndaj Denver mund të ketë qenë e fundit me një uniformë të Toronto Raptors. Victor Oladipo i Houston mund të jetë një tjetër kandidat tregtar me emër të madh, së bashku me rojet Aaron Gordon dhe Orleans të Orlandos, Lonzo Ball dhe JJ Redick. Dhe kjo madje nuk përfshin LaMarcus Aldridge të San Antonio dhe Andre Drummond të Cleveland, lojtarë që duket se janë të destinuar për blerje nëse kontratat e tyre të mëdha nuk lëvizin në tregti.

E enjtja ndodh të jetë ditëlindja e 35 e Lowry, megjithëse ai u thotë njerëzve se po mbush 30 vjeç përsëri. Përveç marrjes së dhuratave nga fëmijët e tij, ai nuk e di se çfarë do të ndodhë – apo edhe atë që dëshiron të shohë të ndodhë në frontin e tregtisë.

“” Do të doja të të jepja një vendim, “tha Lowry të Mërkurën mbrëma. Në fund të ditës, nëse diçka ndodh, kjo ndodh. Dhe nëse nuk bën, nuk bën, apo jo? Gjithçka ndodh për një arsye. Unë personalisht, tani, nuk e di. “

Ofertat duhet të bien dakord dhe të raportohen në kampionat deri në orën 3 pas lindjes të enjten. Mund të jenë edhe disa orë të tjera pas këtij afati para se gjërat të finalizohen; NBA mban ato që njihen si ” thirrje tregtare ” me ekipet e përfshira për të siguruar që të gjitha çështjet financiare të përshtaten brenda rregullave të ligës, dhe shpesh ka një numër të tepërt të atyre në ditën e afatit të tregtisë.

Disa biseda kanë vazhduar për disa ditë dhe disa lojtarë kanë qenë në bllokun tregtar për disa javë ose më shumë. Dhe në atë që është bërë një traditë e përvitshme në epokën e mediave sociale, fabrika e thashethemeve është ngritur lart për ca kohë.

“” Djemtë duhet ta kalojnë këtë çdo vit dhe thjesht bëhet më i zhurmshëm dhe më i zhurmshëm çdo vit, “tha trajneri i Miamit Erik Spoelstra. “Isshtë shumë më ndryshe se sa ishte 20 vjet më parë, vetëm sasia e thashethemeve. Por kjo është pjesë e të qenit profesionist në këtë biznes, duke mësuar se si të ndaheni. “

Turneu play-in këtë sezon do të thotë që 10 skuadra në secilën konferencë do të kenë të paktën një lojë më shumë për të luajtur pasi të mbarojë sezoni i rregullt, dhe kjo ka të ngjarë të shkurtojë listën e ekipeve që kërkojnë të heqin dorë nga pasuritë dhe të fillojnë të mendojnë për sezonin e ardhshëm . Vetëm tre skuadra – Detroit, Minesota dhe Houston – janë më shumë se pesë ndeshje nga ato fusha të lojës.

Pra, ndërsa shumë ekipe mund të kërkojnë të jenë blerës, është e mundur që jo shumë të vendosin të jenë shitës.

“” Unë do të pres dhe shoh “, tha kandidati i tregtisë Norman Powell i Raptors,” ashtu si të gjithë “.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu