Djemtë e mi

Parasezonit me dhembshuri i erdhi fundi dhe është koha të bëheni gati për skicat tuaja dhe ato që kanë vërtet rëndësi në rrathët e fantazisë – Djemtë e Mi, për të cilët historikisht kërkoj. Kështu që pa zhurmë të mëtejshme, këtu janë “djemtë e mi” për sezonin e ardhshëm në një format rrumbullakët.

Para se të futemi në të, sigurohuni që të shikoni tonat Shfaqja e drejtpërdrejtë e basketbollit Rotoworld Fantasy dhe shikoni Mjetet e Sezonit NBA dhe Udhëzues për Draft Fantasy NBA! Vetëm 3.99 dollarë në muaj!

Dhe mund të më ndiqni Twitter pikërisht këtu.

Raundi 1

Luka Doncic – Jo, ai nuk është një gjuajtës i shkëlqyeshëm i gjuajtjeve të lira. Po, ai e kthen topin. Por ai është gjithashtu lojtari i ri më emocionues në NBA dhe do të grumbullojë pikë, kërcime, asistime dhe tre-shënues derisa lopët të vijnë në shtëpi. Ai mund të mos jetë zgjedhja Nr. 1 në ligat rrotulluese dhe ai mund të jetë pak i rrezikshëm në nëntë liga, por ju mund të ndërtoni një ekip fitues rreth tij shumë lehtë dhe ai është lojtari më argëtues për t’u renditur në NBA tani. Unë gjithashtu mendoj se ai do të arrijë që gjuajtja e tij e lirë të përpunohet, edhe pse unë mund të jem vetëm atje.

Të nderuar përmendje: Qytetet Karl-Anthony, Stephen Curry, Trae Young

Raundi 2

SGA, SGA, SGAShai Gilgeous-AleksandërPo, ai ndan mbiemrin tim, por nuk ka të bëjë me këtë. Ai do të jetë forca lëvizëse në OKC këtë sezon dhe mendoj se ai do të jetë një ekuipazh shkatërrues me një njeri. Ai gjithashtu duket më i madh dhe i grumbulluar dhe unë mendoj se qielli është kufiri për fëmijën. Ai po shkon rreth 20 në draftet e mia dhe unë jam gati për të.

Të nderuar përmendje: Donovan Mitchell, Ja Morant, De’Aaron Fox

Raundi 3

Christian Wood – A mund ta merrni në Raundin 4 ose 5? Ndoshta? Ndoshta? Por në skicat e mia, nëse nuk do ta merrja këtu, ai do të ishte zhdukur përpara zgjedhjes sime të radhës. Sidomos në kampionatin e Rick Kamla, ku pata zgjedhjen e parë në Raundin 3 dhe nuk zgjodha përsëri deri në fund të Raundit 4. Linja budalla e Wood prej 27 pikësh, 10 borde, dy asistime, një vjedhje, një bllok dhe dy 3- treguesit në debutimin e tij për para sezonin të enjten është gjithçka që duhet të dini. Ky fëmijë do të jetë një përbindësh, me ose pa James Harden dhe Kushërinjtë DeMarcus.

Të nderuar përmendje: Zach LaVine, John Collins, Jusuf Nurkiç, Brandon Ingram

Raundi 4

Buddy Hield – Jo Bogdan Bogdanoviç? Nuk ka problem! Në fakt, është e kundërta e një problemi, pasi mendoj se Hield do të lulëzojë pa Bogey përreth. A do të fillojë ai? Nuk e di, por ai do të vendosë një numër të madh për sa kohë që është në Sacramento dhe thashethemet për të qenë i pakënaqur nuk duket të jenë të vërteta. Ai do të provojë që shumë njerëz gabojnë këtë vit.

Të nderuar përmendje: Rudy Gobert, Jamal Murray, Jaylen Brown

Raundi 5

Michael Porter Jr – Në rregull, kështu që mbase ai do të zbresë nga stoli dhe unë do ta ngadalësoj rrotullimin tim. Por ai kishte 20 pikë, nëntë borde, tre asistime, një vjedhje dhe katër 3-shënues në 22 minuta jashtë stolit në ndeshjen e tij të fundit të para-sezonit të Enjten dhe unë jam ende gjithçka në fëmijë. Ai i ka të gjitha mjetet, është i uritur, dëshiron topin në duar dhe do të hedhë në erë NBA. Pyetja e vetme është, do të jetë ky sezon apo vitin tjetër? Po vë bast këtë vit.

Të nderuara: Dejounte Murray, Hassan Whiteside, CJ McCollum

Shënim i redaktorit: Nëse jeni duke ndjekur renditjen, parashikimet, strategjinë dhe këshillat se si të dominoni skicat tuaja të fantazisë, shikoni Udhëzuesin e Projektit NBA Rotoworld 2020-21. Dhe ndërsa jeni në të, sigurohuni që të kurseni gjatë rrugës për në fitore. Përdorni kodin HOLIDAY20 deri më 3 janar 2021 për të zbritur 20% në çdo paketë EDGE +. Klikoni këtu për të mësuar më shumë!

Raundi 6

Kelly Oubre – Ai po vjen në një vit karriere në Phoenix kur mesatarisht shënoi 18,7 pikë, 1,9 3 pikë, 6,4 kërcime, 1,5 asistime, 1,3 vjedhje dhe 0,7 bllokime ndërsa gjuante 45 përqind nga dyshemeja dhe 78 përqind nga linja. Klay Thompson është jashtë për vitin, Draymond Green është lakmues dhe Oubre do të dalë jashtë. Periudha

Të nderuar: Coby White, Lonzo Ball, Robert Covington, Tobias Harris, Thomas Bryant

Raundi 7

Wendell Carter Jr. – Unë tradicionalisht nuk kam qenë një djalë i WCJ por trajneri i ri Billy Donovan po bën dhe thotë të gjitha gjërat e duhura dhe unë ndjehem sikur Carter Jr do të shkojë keq këtë vit. Bulls po e përdorin atë ndryshe në mbrojtje dhe presin që ai të shënojë me 3 pikë këtë sezon. “Unë mendoj se Wendell është një djalë me karakter të lartë,” tha Donovan. “Do të jetë një proces për të dhe do të duhet pak kohë. Por unë e di se ai do të punojë shumë për të përmirësuar atë që po bën. ” Po, ata po fillojnë nga e para dhe po përpiqen të rindërtojnë WCJ nga poshtë lart, por kjo më jep shpresë se ai mund të bëhet lojtari që të gjithë po kërkonim kur u mor me zgjedhjen nr. 7 në draftin 2018. Nëse dikush mund të rindërtojë WCJ është Donovan dhe unë do të vë bast për të dhe WCJ këtë sezon.

Të nderuar përmendje: Marcus Smart, Tyler Herro, Danilo Gallinari, James Wiseman

Raundi 8

Marvin Bagley – Ai ka qenë një katastrofë dëmtimesh për dy sezonet e tij të para në kampionat dhe mbretërit, sinqerisht, duken budallenj për kalimin Luka Doncic pasi mori Bagley me zgjedhjen e dytë në draftin 2018 (prapa Deandre Ayton) Se si një shkrimtar i vjetër i fantazive, i ulur në papafingo në malet e Gjeorgjisë, mund të shihte që Luka ishte zgjidhja, ndërsa djemtë që paguheshin një bazilion dollarë për të marrë ato vendime nuk munden, është përtej meje. Por kjo nuk është çështja. Mbretërit morën çantat në numrin 2 për një arsye dhe ai ende nuk do të na tregojë se çfarë mund të bëjë sepse është lënduar. Ai më dogji deri në pikë pa kthim sezonin e kaluar, por unë e mora në Raundin 4. Talenti dhe përmbysja janë atje dhe nëse ai mund të qëndrojë i shëndetshëm, marrja e tij në Raundin 8 ose 9 mund të jetë një vjedhje. Dhe nëse ai lëndohet ose përfundon duke u shkëlqyer nga njeriu im Nemanja Bjelica, Do ta pres. Apo jo

Të nderuar: Aaron Gordon, Derrick White, Bogdan Bogdanoviç, Urat Mikal, Nerlens Noel, Devonte ‘Graham, Duncan Robinson (Raundi 8 është i ngarkuar me talent).

Raundi 9

Josh Richardson – JRich duket i ringjallur në Dallas dhe duket se ka një raport të mirë me të Luka Doncic. Tim Hardaway Jr. do të jetë krahu i djathtë i Lukës për sa kohë që Kristaps Porzingis (gju) është jashtë, por JRich do të jetë një sekondë e afërt. Ai ka pasur një para-sezon të jashtëzakonshëm dhe është një djalë i aftë të arrijë mesatarisht një vjedhje, një bllok dhe një tre-tregues për lojë. Richardson ka qenë gjithmonë një fantazia ime e preferuar për mua dhe fillimi i tij i ri në Dallas duket si ajo që urdhëroi mjeku, dhe ky mjek i rremë po shkon gjithçka.

Të nderuar përmendje: Mike Conley, Markelle Fultz

Raundi 10

Kamera e kuqërremtë – A do të fillojë ai për Hawks? A do të jetojë ai deri në hype? Unë do të them po dhe po. Ai ishte aq i mirë dhe i shpallur përpara se të kishte disa çështje në Duke dhe në sezonin e tij të rishtar, dhe Atlanta është e mbushur me talent. Por Reddish është shumë i mirë dhe shumë i vendosur për tu mbajtur më gjatë. Ai duket si titullar për Hawks dhe mesatarisht 14.3 pikë, 5.0 kërcime, 2.3 asistime, 1.7 vjedhje dhe 1.7 3 shënues me tre pikë në sezonin paraprak dhe nuk do të habitesha nëse ai e bën këtë në sezonin e rregullt, ose Këtu ka kokëposhtë.

Të nderuar përmendje: RJ Barrett, Serge Ibaka, PJ Uashington, Terry Rozier

Raundi 11

Chris Boucher – Unë e dua këtë fëmijë. Ai mund t’i bëjë të gjitha (përfshirë goditjen me 3-pikë dhe është një kafshë për minutë), por pyetja e vetme është, a mund ta bëjë këtë pas Aron Baynes ne Toronto? Ai është fluturuesi perfekt për Raundin 11 dhe ai ka një shans të jetë Christian Wood nëse ai mund të marrë procesverbalin.

Të nderuar përmendje: Norman Powell, Donte DiVincenzo, Rui Hachimura

Raundi 12

Troy Brown Jr. – Njeriu i harruar i Wizards ka bërë një para-sezon të bukur me mesatare prej 12.3 pikësh, 4.0 kërcimesh, 2.0 asistime, 2.3 vjedhje dhe 2.3 3 pikësh. Ai figuron të jetë një pjesë e madhe e veprës së Wizards dhe ndërsa do të duhet të garojë me të Russell Westbrook, Bradley Beal dhe Thomas Bryant për të shtëna, ai do të ketë qëlluar të ketë një fushatë Breakout. Dhe nëse nuk funksionon, mund ta prisni. Dhe thjesht do të shtoj shpejt se e dua Tim Hardaway Jr. si homologu i Luka këtë sezon. Ai është shumë i nënvlerësuar në të gjitha formatet dhe unë do ta kisha marrë në Raundin 12 po të mos më kishte kapur Kamla.

Të nderuar përmendje: Tim Hardaway Jr.

Raundi 13

Derrick Jones Jr.Robert Covington ishte shtesa e madhe jashtë sezonit në Portland dhe ai do të jetë një bishë, por DJJ do të shkojë në një fjetje në Blaunders. Ai është një djalë tjetër që mund ta bësh nëse nuk funksionon, por ai shënoi mesatarisht 11.2 pikë, 3.8 kërcime, 1.5 asistime, 0.8 vjedhje, 0.8 bllokime dhe 1.0 3-shënues në para-sezon.

Të nderuar përmendje: Jeff Teague, Dillon Brooks, Delon Wright

Raundi 14

Gary Trent Jr. – Një lloj Trent shpërtheu në Orlando Bubble dhe pati një para-sezon të bukur, mesatarisht 14,8 pikë, 1,8 kërcime, 1,8 asistime, 1,0 vjedhje dhe 2,5 shënjestra. Robert CovingtonArdhja nuk do t’i bëjë asnjë favor, por Trent paraqet shkelje të menjëhershme jashtë stolit dhe e pëlqen atë si një fluturues të vonë. Dhe nëse ai nuk funksionon, ju mund ta prisni atë pa asnjë shqetësim.

Të nderuar përmendje: Malik Beasley, Jae Crowder, Jordan Clarkson, De’Andre Hunter

Raundi 15

Bryn Forbes – Ai është në Milwaukee tani dhe kam ndjesinë që Giannis dhe kompania do të ndihmojnë në hapjen e dyshemesë për të dhe ai do të jetë i hapur për shumë shikime në 3-topa. Ai nuk është një lojtar i domosdoshëm për çdo zgjatje dhe mesatarisht ka vetëm 5,7 pikë, 1,3 trekëndësh dhe 0,7 vjedhje në tre ndeshje parasezonale, por unë po përpiqem ta mbaj besimin. Nëse përfundoni me të dhe ai godet, ai është shumë i gatshëm.

Të nderuar përmendje: Bol Bol, Eric Gordon, Lonnie Walker, Carmelo Anthony

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu