Lumenjtë bëjnë shaka me Simmons‘trajneri i ri’ i qitjes fillimisht u shfaq në Filadelfia NBC Sports

Dwight Howard nuk është shtrirja e pestë, një fakt Gjashtëkëndësh trajneri kryesor Doc Rivers i kujtoi me gaz gazetarët pas praktikës së Sixers të Enjten.

Rivers u pyet për qendrën rezervë të Sixers 35-vjeçare duke vendosur kërcyes me Ben Simmons duke ndjekur Fitorja e ekipit 113-107 gjatë natës së hapjes ndaj Wizards.

“Kjo më nervozoi,” pëshpëriti Rivers, “se Dwight ishte trajneri i tij i qitjes natën e kaluar. Unë jam duke shkuar për të rivlerësuar stafin tim. ”

Për shumë pak që ia vlen, Howard ka bërë nëntë pikë me tre pikë në NBA, krahasuar me dy të Simmons.

Sigurisht, Howard nuk është përgjegjës vetëm për kërcyesin e Simmons. Ndihmës traineri i caktuar për Simmons është Sam Cassell, një kandidat për stërvitje këtë sezon i cili në fund të fundit ndoqi Lumenjtë nga Clippers në Sixers. Cassell është një drejtimin e Simmons përmes rutinës së tij të xhirimit në lojë.

“Sam ka bërë një punë të mrekullueshme me shumë roje gjatë gjithë karrierës së tij,” tha Rivers. “Mendoj se ai shkëlqen në atë zonë. Mendoj se njohuritë e tij janë të shkëlqyera për Benin – çfarë të vrapojë, kur ta drejtojë, ku të shkojë, ku në hapësirë, ku të sulmojë. Thjesht mendoj se Sam është i jashtëzakonshëm. Unë mendoj se ai është një nga djemtë më të mirë të zhvillimit të aftësive në kampionat dhe nuk mendoj se është afër ”.

Nëse pyet Simmons, Howard tashmë është një ndikim i rëndësishëm gjithashtu. Në këtë fazë të hershme, njeriu i madh veteran duket se është një shtesë shumë më e gjatë për Cassell, megjithëse pa ofruar të njëjtën mençuri të një ish-roje të NBA-së.

“Diçka që duhet të bëj”, tha Simmons të mërkurën në mbrëmje për xhirimet e tij pas ndeshjes. “Thjesht kthehu në dysheme. Dwight më ka shtyrë të bëhem më mirë, kështu që ai doli në dysheme me mua, mori disa të shtëna. Ai vetëm po më shtyn.

“Ai dëshiron që unë të jem i shkëlqyeshëm, dhe unë me të vërtetë e vlerësoj atë dhe e respektoj atë shumë, veçanërisht me karrierën që ai ka bërë. Ai është dikush që hyri në këtë organizatë dhe më shtyu mua, dhe beson në mua. Të kesh atë dhe ta bësh dikë ta bëjë atë , kjo ju bën të ndiheni mirë, ju bën të doni të punoni, ju bën më të uritur. Të kesh atë është shumë mirë. “

Ndërsa gjërat qëndrojnë, Simmons mbetet një lojtar i shkëlqyeshëm përreth, me përjashtim të rëndësishëm të gjuajtjeve të tij. Megjithëse ai bëri tre pikëshin e tij të parë profesional sezonin e kaluar, Simmons ishte 4 për 30 në goditje me dy pikë nga 10 metra dhe jashtë. Sulmimi në skaj dhe vizatimi i më shumë gjuajtjeve të lira janë fokusi jo për xhirime këtë vit për Simmons. Ai grumbulloi 16 pikë, nëntë kërcime, shtatë asistime, tre bllokime dhe dy vjedhje kundër Wizards, me përpjekjen e tij më të gjatë në fushë për një gol në minutën e parë të lojës.

Pasi Sixers kishin vulosur një fitore, ai pastaj punoi pranë Howard. Të gjitha shakatë mënjanë, Rivers mendoi se ishte domethënëse.

“Mendova se ishte e mrekullueshme”, tha Rivers. “Mendova se ishte e mrekullueshme, Nr. 1, që ai nuk ishte atje vetëm, por me një tjetër lojtar. Mendova se ishte mirë që ishte Dwight. Ne e shohim Dwight në shumë mënyra në karrierën e tij. Ai ishte një lojtar dominant kur hyri për herë të parë, dhe pastaj ai humbi për pak kohë.

“Atëherë viti i kaluar ishte një ringjallje për Dwight Howard. Ai nuk mund të nënshkruhej, dhe pastaj shkon te Lakers dhe fiton një rrjet. Atë seri Denver, ata nuk arrijnë në Finale pa Dwight Howard. Kjo ndryshoi edhe Dwight. Tani ai e di se si duket fitimi. Fakti që ai mund t’ia japë një pjesë të asaj njohurie Benit dhe Joelit (Embiid) është i paçmuar. E njëjta gjë me Danny Green. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu