Filadelfia 76ers hyri në ndeshjen e së enjtes me Portland Trail Blazers tashmë mungon një yll në Ben Simmons i cili ishte një gërvishtje e vonë me ngushtësi të majtë të viçit. Ata nuk kishin mundësi të humbnin tjetrin.

Joel Embiid u ngjit për një bllok në çerekun e parë dhe ai u ul me vështirësi në gjurin e tij të djathtë. Ai ishte duke u dridhur nga dhimbja në dysheme para se të ngrihej dhe të largohej me fuqinë e tij.

Ai më pas shkoi në dhomën e zhveshjes para se të kthehej dhe ai dukej mirë. Ai kishte 25 pikë vetëm në çerekun e dytë për të mbajtur Filadelfian në të përpara se ata të zbeheshin në pjesën e dytë.

“Unë nuk e pashë atë,” tha trajneri Doc Rivers. “E pashë në sërish. Në momentin që unë shikoja, ai ishte ngritur lart. Unë madje nuk e di se çfarë ka ndodhur, sinqerisht. Duke u larguar, ai më tha se është mirë. Ai thjesht duhej ta kontrollonte. Nuk pata shumë reagim. ”

Sa i përket Embiid, ai shprehu disa shqetësime që kishte në fillim, por ai duhej të vazhdonte të shtynte në mënyrë që ta vinte ekipin e tij në një pozicion për të provuar dhe fituar ndeshjen. Sidomos pa qenë në gjendje Simmons të ndihmonte.

“Unë kam qenë mjaft i shqetësuar,” deklaroi ai. “Ju kurrë nuk doni të ngatërroheni me ndonjë dëmtim, veçanërisht me gju. Një lloj e ndjeva atë kur zbrita, por përfundova duke u kthyer dhe duke e shtyrë atë. Ndërsa loja vazhdonte, unë nuk isha deri aty, por thjesht doja të shtyja dhe të sigurohesha që të kishim një shans. ”

Sixers tani duhet të sigurohen se ai është i mirë për ndeshjen e madhe të së Shtunës me Brooklyn Nets në shtëpi. Nets nuk kanë një njeri të madh për tu ndeshur me Embiid, por ata ende kanë shënuesit kryesorë në Kevin Durant, Kyrie Irving dhe James Harden. Ata do të kenë nevojë për Embiid-in më të mirë për atë.

“Ndihem mirë”, tha fella e madhe. “Ne do të shohim se si do të ndihet nesër kur të zgjohem dhe, por unë duhet të jem mirë”.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Sixers! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Joel Embiid, Sixers japin reagime ndaj ‘humbjes së keqe’ ndaj Trail Blazers në shtëpi

Doc Rivers ofron azhurnim mbi Seth Curry pas largimit nga loja kundër Blazers

Sixers ruan Ben Simmons kundër Trail Blazers me ngushtësi të majtë të viçitSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu