Filadelfia 76ers do të luajë ndeshjen e së shtunës kundër Denver Nuggets me vetëm shtatë lojtarë. Lëndimet dhe çështjet e shëndetit dhe sigurisë kanë shkatërruar listën e ekipit, duke e lënë atë me lojtarë mezi sa për të kaluar garën.

I gjithë ekipi i 76ers u desh shkoni në karantinë të enjten pasi u zbulua një lojtar në ekip u testua pozitiv për COVID-19. Pas kryerjes së gjurmimit të kontaktit, u përcaktua se një numër lojtarësh do të humbnin ndeshjen e së Shtunës për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë së ligës.

Ndërsa Joel Embiid u pastrua të kthehej nga NBA, ai do të humbasë ndeshjen e së Shtunës për shkak të një dëmtimi në shpinë. Ben Simmons gjithashtu do të humbasë ndeshjen e së Shtunës. Ai ka ngurtësim të gjurit.

Doc Rivers nuk mendon se 76ers duhet të luajnë të Shtunën

Kjo i lë teknikisht 76ers me 8 lojtarë, numri minimal i nevojshëm për të vazhduar lojën. Rivers, megjithatë, shpjegoi se sulmuesi Mike Scott në të vërtetë nuk do të luajë në garë, duke u dhënë 76ers vetëm 7 lojtarë aktivë.

Rivers gjithashtu tha se Dwight Howard do të duhej të luante roje. Uncleshtë e paqartë nëse Rivers po bënte shaka.

Për shkak të kësaj, Rivers nuk beson se 76ers duhet të luajnë ndeshjen e së shtunës.

76ers kanë marrë një fillim të nxehtë këtë sezon. Ekipi aktualisht drejton Konferencën Lindore me një rekord 7-2.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu