Ka qenë një pyetje që është bërë shumë gjatë ditëve të fundit. Pse kampionati kishte? Filadelfia 76ers përballen me Denver Nuggets të shtunën pasdite me të gjitha humbjet që kishin të bënin?

Duke u futur në lojë, Sixers kishin nëntë lojtarë të disponueshëm që është mbi minimumin e kampionatit për të pasur nevojë për të paktën tetë lojtarë për të luajtur një lojë NBA. Pastaj, Ben Simmons dhe Joel Embiid ishin gërvishtjet e vona për shkak të dëmtimit dhe kjo i bëri ata vetëm në shtatë lojtarë.

Sixers më pas e vunë në dispozicion sulmuesin e dëmtuar Mike Scott “në dispozicion” vetëm për ata që të arrinin kërkesën e tetë lojtarëve të nevojshëm për të luajtur një lojë. Traineri Doc Rivers nuk luajti Scott në lojë për shkak të dëmtimit të tij dhe ata me të vërtetë kishin vetëm shtatë lojtarë në dispozicion.

Ndërkohë, liga shtyu një ndeshje midis Miami Heat dhe Boston Celtics të Dielën dhe ata më pas shtyen dy ndeshje të tjera të hënën dhe kjo bëri që Sixers të gërvishtnin kokën vetëm pak.

“Ne kishim mjaft djem sonte, por natën tjetër, nuk ishim të kënaqur me rrugën që shkoi poshtë,” tha Rivers më pas humbja e tyre 112-94 ndaj Hawks të hënën. “Ne në të vërtetë kishim vetëm shtatë djem, numri është tetë dhe nuk e kuptojmë pse e luajtëm atë lojë, por unë jam vetëm trajner. Unë do të paraqitem dhe të bëj atë që ata më thonë të bëj në pjesën më të madhe. ”

Hardshtë e vështirë të kuptohet pse kampionati i bëri Sixers të luanin atë ndeshje të Shtunën pas asaj që ka ndodhur gjatë ditëve të fundit. NBA nuk e bëri gjysmën e dytë të orarit për momente të tilla kështu që ata të mund të planifikojnë çdo lojë të shtyrë për shkak të protokolleve. Loja duhet të ishte shtyrë dhe për t’u bërë në datën e një lideri.

Sixers tani do të kthehen në shtëpi të Martën për t’u përballur me Miami Heat ku ata shpresojnë ata mund të rikthejnë rojën e yjeve Ben Simmons nga lëndimi.

Të ngjashme

Doc Rivers kishte një goditje të shpejtë për Joel Embiid në humbjen e Sixers ndaj Hawks

Shkurtër Sixers nuk duan të dëgjojnë ndonjë justifikim pas humbjes ndaj Hawks

NBA do të gjobisë Sixers me 25K $ për dështimin në listën e Ben Simmons në raportin e dëmtimitSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu