Mos harroni ato reklamat e vjetra të NBA-së që do të tregonin momente kryesore në lëvizjen e ngadaltë në ngjyrosjen bardh e zi me “Amazing” të Kanye West që luan butësisht në sfond? Në fund të atyre reklamave, ekrani do të lexonte, ‘NBA, ku ndodh mahnitëse.’

Epo, këtë sezon, duhet të jetë, “NBA, ku ndodhin gjëra të çuditshme”.

Të Premten në mbrëmje, Toronto Raptors luajti një lojë pa gjashtë anëtarë të stafit të tyre stërvitor, duke përfshirë edhe trajnerin kryesor Nick Nurse, për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë. Twitter po bënte thirrje Kyle Lowry të jetë lojtar-trajner i ekipit dhe ai u pyet për mosmarrjen e mundësisë pas ndeshjes.

Lowry përfundoi me një triple-double dhe Raptors mundi Rockets 122-111 dhe u ngjit në vendin e katërt në renditjen e Konferencës Lindore.

Pacers humbën ndaj Celtics por Indiana përpara Domantas Sabonis u emërua zëvendësimi i All-Star Game për superyllin e Nets Kevin Durant (hamstring) të cilët do të qëndrojnë mënjanë gjatë pushimit.

Dhe në Bregun Perëndimor, zgjedhjet përkatëse Nr. 2 dhe Nr. 3 në draftin 2020 u ndeshën për herë të parë në karrierën e tyre individuale. James Wiseman shënoi 16 pikë me katër kërcime ndërsa LaMelo Ball shënoi 22/7/6/1 dhe tre trepikësh. Ball kishte performancën më të mirë, por ishte Wiseman dhe Dubs ata që fituan një fitore ndaj Hornets.

Këtu është më e mira dhe më e keqja nga shoqata më 26 shkurt.

Të Mirët

Draymond Green – Përqindjet e gjuajtjeve të Dray mund të mos jenë më seksi, por ai bën të gjitha gjërat që lojtarët e tjerë urrejnë të bëjnë dhe ai mund të jetë më i miri në të. Sulmuesi i Warriors përfundoi me 11 pikë, 12 kërcime dhe bëri 19 asistime të larta në karrierë në fitoren e tyre 130-121 ndaj Hornets. Ai mori triple-dyfishin e tij të parë të sezonit dhe të 25-të në karrierën e tij, gjithashtu, duke e bërë atë të parin lojtari i parë në historinë e ekskluzivitetit për të regjistruar 25 karrierë trefishtë-dyshe në sezonin e rregullt, për çdo Luftëtarët. Në kohën kur Green kishte shpërndarë asistimet e tij të 17-të, e cila ishte karriera e tij e mëparshme, ishte më e mira nga një Luftëtar që prej Baroni Dejvis shpërndau 19 asistime në 2008, sipas Dubs. Por prisni, ka edhe më shumë! Pasi ai shënoi monedhën e tij të 15-të, Draymond u bë lojtari i parë i Luftëtarëve me katër lojëra me 15 asistime në një muaj kalendarik që nga Tim Hardaway në Prill 1990, siç raportohet nga Statistikat dhe informacionet e ESPN. Justshtë thjesht e pabesueshme ajo që ish-Shteti Spartan i Miçiganit ka bërë në shkurt, pasi ka shënuar gjithsej asistime prej 11, 11, 11, 12, 15, 15, 16 dhe tani 19 që nga fillimi i muajit. Ai është një Sallë e Famshme e ardhshme dhe kjo është e padiskutueshme.

Kemba Walker – Porti i Celtics më në fund dukej si ish-lojtari i All-NBA që është të Premten në mbrëmje kundër Pacers kur ai shënoi ndeshjen e tij të parë me 30 pikë të vitit. Walker rrëzoi 10-të-19 të shtëna, 4-të-10 trefish dhe të tetë freebies e tij gjatë rrugës për një 32-pikë të një sezoni të lartë. Ai shënoi tre kërcime, gjashtë asistime dhe një vjedhje, dhe pas fitores, ai foli me ESPN Cassidy Hubbarth. “… Unë kam qenë duke punuar prapanicën time për të bërë ato shkrepje dhe ishte një natë e mirë,” tha Walker. “Unë thjesht doja të qëndroja agresive. E dija që disi e kisha vazhduar. ” Kemba tani ka shënuar 32, 21, 14 dhe 28 gjatë katër fundit me 19 asistime krahasuar me vetëm gjashtë xhiro dhe renditet i 46-ti në ligat me 9 mace gjatë dy javëve të fundit.

Jimmy Butler – Ashtu si Kemba, Jimmy Butler pati ndeshjen e tij me shënimin më të lartë të sezonit të Premten kur ai ra 33 pikë, 10 kërcime, tetë asistime dhe një vjedhje në fitoren e Miami 124-116 ndaj Utah. Butler nuk bëri asnjë treshe, por ai shkoi 12-e-22 nga dyshemeja dhe 9-e-11 në shiritin e bamirësisë dhe po lidh 85% të gjuajtjeve të tij të lira në nëntë përpjekje në natë në shkurt. Shumë tifozë të NBA janë të befasuar që ai nuk u zgjodh të ishte All-Star dhe ata kanë të drejtë të mërziten. Anëtari i vitit të dytë të Heat po mburret me ngritje në karrierë në kërcime (7.7) dhe asistime (7.8) këtë sezon dhe që kur filloi muaji, ai ka mesatarisht 20.4 pikë, 8.7 borde, 8.8 asistime dhe 1.9 vjedhje në 35 minuta për lojë. A nuk janë ata numra të kalibrit All-Star?

Richaun Holmes – Mos shiko tani por Richaun Holmes ka luajtur basketboll cilësor që nga 1 Shkurti. Të Premten në mbrëmje kundër Pistons, ai shënoi 19 pikë dhe tërhoqi 17 kërcime në një sezon të lartë me një asistim dhe dy bllokime. Ai gjuajti 6-të-8 nga dyshemeja dhe një sezon më të mirë 7-të-7 nga linja në 33 minuta në fitoren e Kings 110-107. Ishte gjithashtu double-double i tretë i Holmes në katër ndeshjet e tij të fundit dhe i pesti i tij këtë muaj. Qendra kohët e fundit humbi tre gara të drejtpërdrejta, e cila është ndoshta arsyeja pse ai renditet në top-60 në 9-mace gjatë dy javëve të fundit, por ai ka qenë duke prodhuar numrat e top-40 gjatë gjithë sezonit. Ai ka qenë njeriu i madh më i qëndrueshëm i ekipit, pavarësisht Marvin Bagley III mesatarisht më shumë pikë (13.6) sesa ai pasi Holmes po poston 12.8 pikë, 7.9 borde dhe 1.5 swats në natë.

E keqja

Buddy Hield – Unë nuk kam dëgjuar ose lexuar shumë për të Buddy Hieldshtrirja brutale e basketbollit të shkurtit dhe kjo ndoshta është për shkak se ai luan për një ekip në mes të tregut. Mund të jetë edhe sepse rishtar Tyrese Haliburton e ka tejkaluar atë kohët e fundit, por kjo është një histori për një ditë tjetër. Hield goditi më pak se 29% nga parku të Premten ndaj Pistons, duke shënuar 14 pikë në 3-të-9 gjuajtje nga distanca me dy kërcime dhe tre asistime në 38 minuta. Për rekord, Haliburton nuk luajti në atë lojë. Por bëhet më keq për rojet e gjuajtjes së Mbretërve. Ai ka shënuar vetëm 34% të golave ​​të tij në fushë dhe 30% të tre shënuesve të tij këtë muaj, për më tepër, ai ka pasur vetëm një ndeshje në të cilën ai bëri më shumë se gjysmën e pamjes së tij dhe vetëm tre ndeshje në të cilat ai ka qëlluar mbi 46%. Shtë një rënie e madhe gjuajtjesh për një nga gjuajtësit më të mirë të kampionatit që mendoj se mund të jetë në tregun tregtar brenda javëve të ardhshme.

Jayson Tatum – Në ditën kur u njoftua si Kevin DurantFillestari zëvendësues për All-Star Game, krahu i Celtics jashtëzakonisht i qetë. Ai gjuajti 4-të-18 në golat e fushës, 1-në-4 nga thellësia dhe nuk arriti të shkonte në vijën e gjuajtjeve të lira, duke shënuar vetëm nëntë pikë me nëntë kërcime, katër asistime dhe një bllokim. Por kjo nuk ishte vetëm një herë. Gjatë dy ndeshjeve të tij të fundit, Tatum po qëllon një tmerrshme 21% nga fusha dhe 16% nga distanca prej 3 pikësh dhe që nga 1 Shkurt, ai ka qëlluar vetëm mbi 50% një herë në një lojë dhe po godet më pak se 40% të gjuajtjeve të tij dhe vetëm 32% e trefishimeve të tij. Tani, në mbrojtje të tij, Tatum kishte COVID-19 në janar dhe ai kohët e fundit pranoi se ai ende po ndien disa efekte të zgjatura si lodhja. Ai do të shikojë që të shpëtojë nga kjo mini-rënie në tre garat e ardhshme të Celtics, të cilat janë kundër Wizards, Clippers dhe Raptors dhe të gjitha janë ndeshje në shtëpi.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu