Pas një pushimi të zgjatur nga gjykata, Golden State Warriors u kthye në aksion në Chase Center për një prirje paraprake kundër Denver Nuggets të shtunën. Sidoqoftë, Luftëtarët ishin pa dy nga startuesit e tyre të mundshëm.

Pas raportohet se rezulton pozitiv në testin e COVID-19, Draymond Green dhe James Wiseman humbi fillimin e kampit stërvitor dhe fitoren e Golden State 107-105 kundër Nuggets.

Të hënën, Green dhe Wiseman ishin në gjendje të bënin kthimin e tyre në dyshemenë e praktikës me pjesën tjetër të shokëve të tyre të skuadrës. Në një post-praktikë Thirrja e Zoom me anëtarët e medias, Steve Kerr tha Green e bëri prezencën e tij të ndjehej “menjëherë” në praktikë.

Ishte kaq e mrekullueshme t’i kisha ata djem përsëri në dysheme. Draymond [Green], ai është udhëheqësi ynë. Të kaloja nëpër kamp javën e parë pa udhëheqësin tonë ishte e vështirë. Ai e bëri prezencën e tij të ndjehej menjëherë – me këshilla në seancën e filmit, këshilla në dysheme dhe shumë biseda plehrash. Niveli i energjisë u rrit në qiell. Ishte shumë mirë që Draymond të kthehej.

Shtimi i një lideri me përvojë si Green në praktikë është veçanërisht i vlefshëm për të një listë me pamje të re që përmban disa shtesa jashtë sezonit. Me vetëm një sasi të kufizuar praktikash të mbetura në para-sezonin e Warriors, Green do të duhet të ndihmojë në ndërtimin e kimisë në rotacion përpara hapjes së sezonit të rregullt në 22 Dhjetor kundër Brooklyn Nets.

Për shokun e ri të Green në vrapimin e parë, Kerr e quajti “emocionuese” debutimin e Wiseman në praktikë.

Me James, është kaq emocionuese të shohësh potencialin që ekziston. Dhe që ai të ndjente një praktikë të vërtetë me shokët e tij të skuadrës për herë të parë ishte emocionuese. Ai po luante me një energji të madhe – duke fluturuar kudo. Një çift djemsh zbritën nga dyshemeja në një moment dhe vetëm tundën kokën dhe thanë, “burrë, ky djalë është masiv”. Pra, është vërtet emocionuese. Potenciali është që James të ketë vërtet ndikim. Ai kishte një ditë të parë praktikisht të mirë të praktikës, por kaq shumë për të mësuar dhe një rrugë të gjatë për të bërë, por ne të gjithë jemi të ngazëllyer për të dhe për ne.

Dëgjoni intervistën e plotë të Kerr pas praktikës përmes Luftëtarët SoundCloud.

Me Green dhe Wiseman përsëri në dysheme, dyshja u lidh për një moment i theksuar i mbështjelljes gjatë ditës së gjashtë të praktikës së kampit trajnues. All-Star i trefishtë gjeti rishtarin 19-vjeçar të Golden State për një dunk lob.

Përmes @ luftetaret në Twitter:

Sidoqoftë, tifozët do të duhet të presin për të parë çiftimin e Green dhe Wiseman në një lojë. Dyshja është planifikuar të humbasë udhëtimin e Golden State në kryeqytetin e shtetit California për një garë para sezonit kundër Sacramento Kings të martën.

Me Green dhe Wiseman të padisponueshëm, Steve Kerr zgjodhi Kevon Looney dhe Eric Paschall në formacionin startues kundër Nuggets. Warriors do të grindet kundër Kings të Martën në 7 PM PST në Golden 1 Center.

Të ngjashme

Shikoni: James Wiseman dunks kalon lobin nga Draymond Green në praktikën e kampit trajnues Warriors

Draymond Green thotë se është kampionat apo bust për Warriors këtë sezon

Draymond Green dhe James Wiseman të Warriors nuk ka gjasa të luajnë në ndonjë lojë parasezone

Raporti: Draymond Green, James Wiseman humbin praktikën e parë të kampit trajnues të Warriors pas testeve pozitive COVID-19

Listë

Reagimi dhe statistikat: Luftëtarët mbajnë vonë për fitoren e parë të sezonit vs Nuggets, 107-105

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu