Steph i jep Draymond pseudonimin pasi ai varros shtënë nga logo fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Ju keni parë Steph Curry nisni të shtëna nga logo këtë sezon. Nëse do të jetë në një lojë e sezonit të rregullt ose në lojë All-Star, mjeshtrit i pëlqen të tregojë gamën e tij.

Me orën e shkrepur që zbret në çerekun e dytë të së hënës 116-102 fitore gjatë San Antonio Spurs, Draymond Green bëri imitimin e tij më të mirë Steph dhe nisi një lutje nga logoja blu e Luftëtarëve në mes të gjykatës së Chase Center.

Për fat, mbase, Green e rrëzoi ashtu si shoku i tij i skuadrës.

“Logo Green”, u tha Curry gazetarëve në konferencën e tij me video pas ndeshjes. “Ai mund të ketë një pseudonim të ri.”

Green nuk ka qenë kurrë i njohur për të shtënat e tij, por ai ishte drejtpërdrejt statusi i Splash Brother në këtë – gjë që është qesharake duke marrë parasysh se ai ka një klip abysmal prej 24.3 përqind nga diapazoni i 3 pikëve këtë vit.

Por Green e dinte që kjo ishte e destinuar për najloni.

“Sapo më la dorën… të them se e dija mirë nga logoja është çmenduri – dua të them, nuk do të ulem këtu dhe të veproj sikur të jem Steph – por u ndje mirë kur u largua dora ime dhe e dija që do të ishte diku në afërsi të hyrjes brenda, ”tha Green për lojën postare të Bob Fitzgerald dhe Kelenna Azubuike të NBC Sports Bay Area. “Thjesht nuk mund të tregoja nëse do të hynte vërtet apo jo, por u ndje mirë kur më la dorën.”

Gozhduar atë.

LIDHUR: Shakaja më e mirë me bishtin e bishtit do t’ju bëjë të qeshni me të madhe

E dini kush e donte tre-treguesin më shumë se Green-in? Stoli i Dubs.

Curry u kthye pas një mungese prej pesë ndeshjesh me një bisht të thyer, por duket sikur ai tashmë po fërkon me shokët e tij të skuadrës.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu