Looney thotë se Ja do të duhet të “vazhdojë të përpiqet” për të zhytur në Draymond fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Draymond Green ishte pothuajse e posterizuar nga Ja Morant të premten në mbrëmje.

Por Green mbajti pozicionin e tij dhe Warriors përfundimisht morën Fitorja 116-103. Pas fitores, Warriors njeri i madh Kevon Looney tha se Morant do të ketë nevojë për pak më shumë përpjekje për ta hedhur poshtë në Green, i cili u fishkëllye për një faull në lojë.

“Ja është një lojtar emocionues”, tha Looney në konferencën e tij me video pas ndeshjes. “Ai është një roje i vogël që përpiqet të zhveshë mbi të gjithë. Unë nuk jam i befasuar që ai u përpoq të dunk në Draymond, por Draymond është ndoshta lojtari më i mirë mbrojtës në NBA. Do të duhet të vazhdosh të përpiqesh. “

Duke ditur Morantin, i cili gjithashtu bëri tituj për pothuajse hedhjen poshtë të një dunk epik në Kevin Love vitin e tij rishtar, roje shpërthyese ndoshta do të “vazhdojë të përpiqet”.

Morant nuk do të duhet të presë gjatë për një shans tjetër për t’u përballur me Draymond dhe Dubs. Warriors dhe Grizzlies do të luajnë në një tjetër garë të Shtunën në mbrëmje në Memphis për të përfunduar një lojë mbrapa.

LIDHUR: Curry ‘shumë i dyshimtë’ për ndeshjen e së Shtunës vs Grizzlies

Golden State mbajti Morant në 14 pikë në gjuajtjen 6 me 12 në fitoren e së Premtes mbrëma, megjithëse. Looney tha se Kelly Oubre Jr meritonte meritë për vendosjen e tonit në Morant dhe për ta bërë atë të punonte.

“Ne ishim të disiplinuar në mbajtjen e tij dhe ekzekutimin e planit të lojës,” tha Looney. “Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm i tranzicionit dhe i shkëlqyeshëm në gjysmë fushe duke bërë faulle. Ne qëndruam poshtë dhe nuk arritëm dhe ai bëri goditje të ashpra. Ai është një lojtar emocionues, ai do të bëjë pjesë të mrekullueshme. Por ne thjesht donim ta mbanim atë larg bojës sa më shumë që të ishte e mundur ”.

Morant mund të ishte futur në bojë në këtë përpjekje për të bërë monster, por ai nuk mund ta hidhte poshtë. A do të vijë ai me më shumë lëng të shtunën?

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu