Draymond ka mënyrën NSFW për të përshkruar fillimin mbresëlënës të Wiseman fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

James Wiseman ka hapur sytë gjatë katër ndeshjeve të tij të para me Warriors, duke ndezur një përzierje unike të atletizmit, zgjuarëve dhe talentit që e bëri atë një zgjedhje të lakmuar të drafteve.

Warriors ishin mendjelehtë se Wiseman u ra atyre në Nr. 2 në Draftin e NBA 2020 dhe tani është e lehtë të kuptohet pse. Wiseman ka bërë pak nga gjithçka herët, nga rrëzimi i tre-pikëve për të shkuar nga bregu në breg për një si Giannis Antetokounmpo përplasje

Draymond Green ka shikuar fillimin e karrierës së Wiseman në NBA nga skaji i anës ndërsa pret që sforcimi i këmbës të shërohet. Kampioni tre herë në NBA kishte një mënyrë të shkëlqyeshme për të përshkruar atë që e bën fillimin e Wiseman kaq mbresëlënës dhe inkurajues për të ardhmen e tij të Luftëtarëve.

“Pjesa argëtuese është se ai nuk ka një të dhënë f —- g për atë që po bën në të vërtetë,” u tha Green gazetarëve pas dy ndeshjeve të para të Warriors.

Kjo është padyshim e vërtetë. Wiseman po i bën të gjitha këto në bazë të talentit dhe instinkteve të pastra.

Qendra 19-vjeçare luajti vetëm tre ndeshje në kolegj para se të tërhiqej nga Memfisi dhe nuk kishte një shans për të luajtur në NBA Summer League për shkak të orarit të ndryshuar mes pandemisë COVID-19. Wiseman gjithashtu kishte vetëm një javë kamp trajnimi, kështu që është e qartë se sapo të marrë më shumë përsëritje të NBA, ai do të bëhet vetëm më mirë.

“Ai është thjesht një fëmijë dhe po mëson vetëm”, ​​tha trajneri Steve Kerr. “Justshtë thjesht e mahnitshme të shikosh dikë që është i ri me kaq pak përvojë në nivelin e kolegjit, pa ligë verore, pa kamp trajnimi, për të parë se sa i gatshëm është, sa dëshiron të mësojë, sa dëgjon pa u ndier i kritikuar apo gjykuar. Ai është përtej viteve të tij nga pikëpamja e pjekurisë “.

LIDHUR: Reagimet e tepërta të Luftëtarëve: A është Golden State më në fund në rrugën e duhur?

Wiseman ishte padyshim pika kryesore e udhëtimit rrugor për hapjen e sezonit të Warriors që i pa ata të shkonin 2-2.

Golden State ka gjetur qendrën e tij të ardhshme dhe qielli me të vërtetë duket se është kufiri.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu