Duke shikuar Gjashtëkëndësh lista pas prerjeve të fundit fillimisht u shfaq në Filadelfia NBC Sports

Sixers bënë disa shkurtime të nevojshme të listave të Shtunën para fillimit të sezonit të tyre të rregullt.

Ekipi hoqi dorë nga Justin Anderson, një burim i ekipit konfirmoi për NBC Sports Philadelphia. Paul Hudrick i 97.3 ESPN së pari raportoi lajmin.

Duke ndaluar disa rivendosje të listave të tjera për të ardhur, Anderson nuk e theu listën e sezonit të rregullt në rolin e tij të dytë si Sixer. Krahu 27-vjeçar arriti dy pikë dhe tre kërcime në 14 minuta gjatë sezonit. Përvoja e tij duke luajtur përkrah yjeve të Sixers dhe miqësia e ngushtë me të Joel Embiid ishin faktorë që punonin në favor të tij, por kontrata e tij e garantuar pjesërisht funksionoi kundër tij.

Siç pritej, Sixers gjithashtu hoqi dorë nga rojtari i Frank Mason, sipas raporte të shumta Mason, MVP i G League sezonin e kaluar, nënshkroi një kontratë të Ekspozitës 10 dhe plani është që ai të bashkohet me Delaware Blue Coats, tha një burim për NBC Sports Philadelphia të Premten në mbrëmje.

Këto lëvizje i sjellin Sixers në maksimumin e sezonit të rregullt prej 15 lojtarësh në listë dhe dy lojtarëve me kontrata të dyanshme. Në Joel Embiid, Dwight Howard, Tony Bradley dhe Vincent Poirier, ekipi aktualisht ka katër qendra. Ky ishte rasti edhe gjatë gjysmës së dytë të sezonit të kaluar, kur Al Horford, Norvel Pelle dhe Kyle O’Quinn ishin pas Embiid.

Këtu është një vështrim i përafërt i tabelës së thellësisë së ekipit ndërsa gjërat qëndrojnë:

PG: Ben Simmons, Shake Milton, Tyrese Maxey

SG: Seth Curry, Matisse Thybulle, Terrance Ferguson, Dakota Mathias (kontratë dypalëshe)

SF: Danny Green, Furkan Korkmaz, Isaiah Joe

PF: Tobias Harris, Mike Scott, Paul Reed (kontratë dypalëshe)

C: Joel Embiid, Dwight Howard, Tony Bradley, Vincent Poirier

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu