Minesota Timberwolves roje Anthony Edwards dhe qendra e Golden State Warriors James Wiseman të Mërkurën ishin midis lojtarëve të vitit të parë të emëruar në listat e 2021 NBA Rising Stars, njoftoi liga.

Loja Rising Stars, e cila është vitrina vjetore e talenteve më të mirë nga Shtetet e Bashkuara dhe nga e gjithë bota, nuk do të luhet këtë vit për shkak të kufizimit të mbajtjes së ngjarjeve All-Star të gjitha në 7 Mars. Për të njohur lojtarët, NBA ende i quajti ata që meritojnë nderin për ekipin.

Lista u votua nga ndihmës trajnerët e NBA me secilin duke zgjedhur katër lojtarë të frontit, katër roje dhe dy lojtarë shtesë në çdo pozicion. Ekipet përbëhen nga 10 lojtarë të vitit të parë dhe të dytë nga SH.B.A. dhe 10 lojtarë të vitit të parë dhe të dytë nga jashtë SH.B.A.

Skuadra amerikane përmban një listë me lojtarë nga 10 ekipe të ndryshme, të kryesuara nga NBA Rookie e Vitit në pushtet Ja Morant dhe All-Star Zion Williamson. Ndërkohë, gjashtë vende janë të përfaqësuara në Ekipin Botëror, duke përfshirë pesë lojtarë nga Kanadaja.

Festimet All-Star 2021 fillojnë të Dielën në 6:30 pasdite EST me Sfidën e Shkathtësive dhe Konkursin me 3 Pika që japin aksionin. Konkursi Slam Dunk do të zhvillohet gjatë pjesës së parë të Lojërave All-Star.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

NBA të dhurojë 3 milion dollarë në mbështetje të HBCU gjatë All-Star 2021

Cassius Stanley: Lojtari i parë me dy kalime për të garuar në Slam Dunk Contest

Brian Shaw ‘i lumtur’ kur pa Julius Randle, të tjerët bëjnë All-Star Game

Listë

2021 NBA All-Star: Pjesëmarrës të plotë për Aftësi, Konkurs 3 pikësh, Dunk

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu