Golden State Warriors do të jetë pa një pjesë kyçe jashtë stolit kunder Pacientët Indiana të martën natën në Chase Center. Sipas Anthony Slater të Athletic, Eric Paschall do të dalë kundër Pacers pasi të ketë hyrë në protokollin e shëndetit dhe të sigurisë në ligë.

Gjatë javës së kaluar, shumë lojtarë rreth shoqatës kanë hyrë në protokollin e shëndetit dhe të sigurisë së NBA për shkak të testimit pozitiv për COVID-19 ose kontaktit të ngushtë me dikë që ka rezultuar pozitiv për virusin.

Gjatësia e mungesës së Paschall është ende për t’u përcaktuar, për Slater. Pas prirjes së Golden State me Pacers të martën, Warriors do të hyjë në një pjesë të vështirë të ndeshjeve kundër pretendentëve të mundshëm të playoffit, përfshirë Denver Nuggets, Phoenix Suns dhe Los Angeles Lakers.

Përmes @anthonyVslater në Twitter:

Gjatë tetë ndeshjeve të fundit, Paschall ka shënuar me dy shifra jashtë stolit në secilën garë. Sulmuesi i vitit të dytë ka lulëzuar në një rol të qendrës së topit të vogël jashtë stolit, mesatarisht 12.1 pikë në 54.3% gjuajtje nga fusha me 3.2 kërcime dhe 1.3 asistime në 19.3 minuta për lojë.

Nëse Paschall duhet të humbasë kohën e zgjatur, Juan Toscano-Anderson dhe Kevon Looney mund të marrin role më të mëdha në Të Steve Kerr njësia e dytë. James Wiseman mund të shihte edhe minuta të zgjatura në kabinën ballore. Zgjidhja e përgjithshme Nr. 2 në vitin 2020 ka filluar çdo ndeshje, por është mesatarisht vetëm 20.2 minuta për garë.

Të ngjashme

Shikoni: Eric Paschall godet këndin me 3-tregues gjatë përleshjeve në praktikën e kampit trajnues Warriors

Luftëtarët rikthehen: Eric Paschall bie 34 pikë në karrierë në fitoren e parë në San Francisco’s Chase Center

Eric Paschall i Luftëtarëve reagon ndaj videos gazmore të Donovan Mitchell që këndon

Listë

Pacers vs. Warriors: Transmetim i drejtpërdrejtë, si të shikosh, kanal televiziv, orë fillestare, rezultati i mëparshëm, koha e fillimit më 12 janar

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu