Kujdestar

‘Sickening’: Gjigandët shohin ndërsa Eagles tërheqin QB Hurts në vendim kundër Uashingtonit

* Gjigandët u mbështetën në fitoren e Eagles ndaj Uashingtonit për vendin e playoffit * Philly vendosi të zëvendësojë titullarin me rezervë gjatë lojës Gjigandët e New York-ut reaguan me tërbim pasi rivalët e tyre, Philadelphia Eagles, morën disa vendime të diskutueshme gjatë finales së tyre të sezonit të rregullt kundër Uashingtonit Gjigandët kishin mundur Dallas Cowboys më herët të Dielën, që do të thotë se ata do të fitonin NFC East – dhe një vend në playoff – nëse Eagles mundnin Uashingtonin. Shqiponjat, mbase me një vështrim në një pozicion më të mirë në draftin e këtij viti, qëndruan një numër fillestarësh. Pastaj, me ndeshjen e ekuilibruar mirë në çerekun e katërt, trajneri i Eagles Doug Pederson zëvendësoi qendërmbrojtësin startues Jalen Hurts me lojtarin e tretë të skuadrës, Nate Sudfeld. Sudfeld humbi menjëherë një mashtrim dhe hodhi një përgjim ndërsa Uashingtoni fitoi ndeshjen 20-14 dhe vulosi NFC Lindjen. “Kjo është sëmundje”, shkruajti marrësi i Giants Darius Slayton në Twitter. “Ju e luani ndeshjen për të fituar periudhën e zbrazët të pikëve, JJ Watt tha se ishte më së miri ditën tjetër se si na ndikon kjo thjesht mosrespektimi i lojës.”> Pse në perënditë toka e gjelbër nuk është Jalen Hurts në lojë>> – Darius Slayton (@ Young_Slay2) 4 janar 2021 “Unë mendoj se shqiponjat thjesht na urrejnë më shumë se Washington. Kjo është e vetmja gjë që mund të ketë kuptim të drejtë? ” shtoi shokun e ekipit të Slayton, Golden Tate. Duke e kthyer Saquon Barkley shkruajti: “A mund ta bëjë dikush të ketë kuptim për mua se çfarë po ndodh”. Pederson, ndërkohë, këmbënguli se Sudfeld e meritonte shansin e tij. “Nate ka qenë këtu për katër vjet dhe unë ndjeva se ai meritonte një mundësi për të marrë disa parakohëshme,” tha Pederson pas lojës. Washington tani do të luajë Tampa Bay Buccaneers në raundin e kartave të egra të javës tjetër. Gjigandët, ndërkohë, e përfunduan sezonin me një rekord 6-10.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu