Ishte pa dyshim momenti më tërheqës i Milwaukee Bucks‘festim pas lojërave, por nuk do ta kishit kapur nëse do të shikonit TV.

Pasi vendosi 50 pikë dhe drejtoi ekipin e tij te e para NBA titull në po aq vite, Giannis Antetokounmpo kërceu Instagram Live për të thekur kampionatin me vëllain e tij, Thanasis. I vendosur në protokollin e sigurisë dhe shëndetit të NBA-së para Lojërave 5, plaku Antetokounmpo po ftohte thembrat e tij në një suitë lokale hoteli ndërsa spërkatte me flluska në Forumin Fiserv.

Më shumë nga Sportico.com

Qindra mijëra tifozë panë në kohë reale si MVP i NBA Finalet e sapo prera të ekzaltuar me vëllain e tij të distancuar nga shoqëria. Një Giannis me syze shampanjë i nisi gjërat me një riff Delphic në “Për Natën” nga Pop Smoke, duke prerë vargun menjëherë para se të kalonte në pjesën me bomba F, para se t’i thoshte Thanasis se ai po sillte festën në dhomën e tij me qira.

“Do të vij në hotel! Nuk më intereson, po vij ”, tha Giannis, ndërsa mbante telefonin në krah.

“Jo nuk je”, u përgjigj Thanasis duke buzëqeshur. “Unë nuk po e hap derën.”

Ndërsa nuk ka asnjë mënyrë për të treguar se sa njerëz panë shkëmbimin pasi ndodhi ose shikuan klipin pas faktit, ekzekutuesit e rrjetit dhe tregtarët ndoshta dëshirojnë të futen në bazën e Giannis prej 9.6 milion ndjekësish në Instagram. Fatkeqësisht për rojën e vjetër të medias, momente si ngjarja e improvizuar e mbrëmshme IG Live janë si rrufeja në një shishe Veuve Clicquot.

“Pas faktit, dikush në ESPN mund të ketë menduar,” Njeri, do të doja ta bënim atë, “megjithëse nuk ka shumë njerëz që punojnë në TV që do të ishin të gatshëm të rrezikonin të merrnin një burim të drejtpërdrejtë,” tha John Kosner, president i Kosner Media. Për më tepër, Kosner beson se çdo përpjekje për të komodizuar një shkëmbim të improvizuar të mediave sociale do të shërbente vetëm për të zbrazur atë nga vërtetësia që e bëri bisedën e vëllezërve Antetokounmpo kaq të dashur.

Nëse media tradicionale mund ta gjejë veten të mbyllur nga ky lloj shkëmbimi viral, mund të jeni i sigurt se shumë yje të sportit po mbanin shënime gjatë bisedës Giannis-Thanasis. “Nuk mund të mendoj për një kohë tjetër kur një ngjarje e veçantë e drejtpërdrejtë ndodhi gjatë ngjarjes kryesore të drejtpërdrejtë të cilën një transmetues ka paguar për të drejtën për të shpërndarë,” tha Kosner. “Por nëse jeni një atlet, ajo që patë ishte Giannis që tregtonte suksesin e tij. Shkarkimi është se ka mundësi për të krijuar dritaret tuaja “, madje edhe në mes të një ceremonie trofeu.

Natyrisht, me mundësinë vjen komercializimi i pashmangshëm që prish gjithçka që prek. Nëse do të kishte qenë LeBron James duke ngritur pajisjen Larry O’Brien në LA, tifozëve mund t’u duhej të duronin një seancë demi jo plotësisht jashtë manshetës mes Lakerit të madh dhe, Porky Pig. (Duhet të marr tifozë në vendet për Space Jam: Një trashëgimi e re.)

“Lidhja e natyrshme sepse Giannis dhe vëllai i tij janë ato që krijuan momentin,” tha Kosner. “Për shkak të kësaj dhe për shkak të të gjitha variablave që ishin në lojë – kampionati historik, fakti që [Thanasis] ishte në protokollin COVID, etj – nuk ka gjasa që të ketë një performancë komande. “

Nëse festa e Giannis ‘IG mund të jetë një fenomen i pa replikueshëm, ndoshta vlen të përmendet se MVP di si të zgjedhë vendet e tij. Ndërsa askush nuk do të censuronte djalin që vendosi atë vijë të zhurmshme stat, lojtarët e tjerë kanë kapur një pikëllim të drejtë për të ftuar botën e jashtme në dhomën e zhveshjes. Kur Antonio Brown në vitin 2017 postoi fshehurazi pamjet e trajnerit të Steelers, Mike Tomlin, duke folur keq për Patriotët gjatë një feste të ashpër të playoffit, ushtrimi i marrësit në filmin gueril do të shënonte fillimin e fundit të mandatit të tij në Pittsburgh.

Në kohën kur Brown bëri regjistrimin, ai vuri në dukje se 40,000 ndjekës po shikonin adresën private të trajnerit të tij në ekip. Këtë mëngjes, 150,000 tifozë panë Giannis duke kërkuar një Porosi 50 copë (“Jo 51, jo 49”) Chicken Minis dhe një pije e madhe, pa akull (gjysma Sprite, gjysmë limonada) nga një rrugëkalim përmes Chick-fil-A.

Giannis kishte trofeun MVP në prehër ndërsa ai porositi sanduiçët e vegjël.

Më e mira e Sportico.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu