James Harden trajtoi imazhin
James Harden trajtoi imazhin

Rrjetet janë lidhur Raketa super yll James Harden përmes thashethemeve tregtare. Ja e fundit …

13 Jan, 2:03 pasdite

Raketat janë “duke kërkuar oferta” për një tregti të mundshëm të James Harden nga Nets dhe Filadelfia 76ers, raporton Shams Charania i The Athletic.

Për Charania, Nets po përgatiten të ofrojnë një paketë që përfshin të katër zgjedhjet e tyre të ardhshme në raundin e parë dhe tre shkëmbime të zgjedhura.

Ndërsa oferta e Nets është e rëndë, Rockets po ndjekin një paketë nga Sixers që do të rrotullohet rreth Ben Simmons dhe Tyrese Maxey, raporton Marc Stein i The New York Times.

Sipas Charania, një marrëveshje mund të ndodhë shpejt.

Harden, i cili duket se dha një disponueshmëri të lajmeve lamtumirë të martën në mbrëmje, nuk ishte në praktikë të Mërkurën.

8 dhjetor, ora 5:52 pasdite

Harden thuhet se është i hapur për pretendentët e tjerë të playoff-it në një tregti – jo vetëm Nets.

76ers ishin midis ekipeve në listën e tij, sipas Adrian Wojnarowski i ESPN, dhe një arsye kryesore mund të jetë për shkak të ish Rockets GM Daryl Morey duke qenë atje

Sidoqoftë, Morey ka qenë i prerë në lidhje me dëshirën për të mbajtur Ben Simmons dhe Joel Embiid në vend në Philly. Duke pasur parasysh statusin e Harden, do të ishte e vështirë të shihet që Rockets nuk dëshirojnë njërin prej tyre në një marrëveshje.

7 dhjetor, ora 2:08 pasdite

Trajneri kryesor i Nets Steve Nash minimizoi thashethemet tregtare Harden në konferencën e tij të fundit për shtyp. Duke iu drejtuar “elefantit në dhomë”, Nash donte të fliste vetëm për lojtarët e tij aktualë – jo për ata që nuk janë në ndërtesë.

“Unë mendoj se e lëmë elefantin,” tha ai. “Unë i dua djemtë tanë dhe shpresoj që ata të gjithë të ndjehen të vlerësuar dhe të kërkuar dhe të respektuar. Kemi kaq shumë djem që sjellin kaq shumë në tryezë. Kur jam në palestër me ta çdo ditë, ndihem me fat. Kështu që shpresojmë se ata e ndiejnë këtë dhe nuk ndihen sikur po shohim nga dritarja kullota më të gjelbërta. “

16 nëntor, ora 21:19

I ashpër thuhet se ka refuzuar një shtrirje maksimale me Houston që do të kishte vendosur një rekord të NBA.

Ai do të ketë qenë lojtari i parë që ka fituar 50 milion dollarë në sezon me zgjatjen. Por Adrian Wojnarowski i ESPN raportoi se ai është përqendruar në një tregti në Brooklyn.

Harden gjoja kishte biseda me të Kevin Durant dhe Kyrie Irving për t’u bashkuar me Nets dhe tani është përqendruar në këtë. Ideja për të “jehoi” me të dhe “fokusi” i tij u zhvendos kohët e fundit. Asgjë nuk ka dalë nga bisedat me Rockets dhe Harden në lidhje me një marrëveshje.

15 nëntor, ora 17:18

Thashethemet e ashpra tregtare për Nets kanë gumëzhirë kohët e fundit, por I SNY-së Ian Begley po dëgjon nga burimet që ideja nuk pranohet botërisht nga lojtarët e Nets.

Disa lojtarë ishin mbështetës, por jo të gjithë lojtarët e kontaktuar për një marrëveshje të mundshme Harden-to-Brooklyn ishin në favor.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu