Ditët e Skuadrës Shamrock – si kuadër i Boston Celtics lojtarët që u përshtatën për Skuadrën USA verën para fundit u thirrën shpesh – ndjehen sikur të ishin në një shekull tjetër në këtë pikë, por pjesëmarrja e Marcus Smart, Jayson Tatum, Jaylen Brown dhe Kemba Walker u pagua

Katërshja njoftohet se bëri prerjen e fundit për ekipin Olimpik 2021 të SH.B.A.-së, duke u bashkuar me një total prej 57 finalistësh të tillë, megjithëse Shams Charania i Athletic raporton se Smart do t’i shmanget nderit. Raportohet se duke përmendur shqetësimet e lëndimeve të marra nga loja vonë në sezone prapa-për-mbrapa dhe një sezon i shkurtuar këtë verë, vendasja e tumës Lule ka kuptim duke marrë parasysh lotin e tij të fundit të viçit.

Vendimi i Smart do të thotë se Ekipi Shamrock do të reduktohet me 25% në shpërndarjen përfundimtare të lojtarëve që garojnë për një nga vendet e listës në ekipin Olimpik të SHBA.

Asnjë fjalë për momentin në lidhje me Celtics të tjerë që bënë prerjen, por nuk do të trondiste të shihja ndonjë ose të gjithë ata që refuzuan ftesën e dhënë Walker dhe Brown po merren gjithashtu me çështje kronike të gjurit, dhe Tatum po shërohet nga një periudhë me COVID- 19 që thuhet se ende e lë atë të ndihet nënpar. Lojërat Olimpike 2021 janë planifikuar të fillojnë të Premten, 23 Korrik në Tokio, Japoni dhe të vazhdojnë deri në 8 Gusht të këtij viti, duke lënë pak kohë midis sezoneve të NBA. https://twitter.com/ShamsCharania/status/1370066508496396291?s=20

Fushata aktuale është planifikuar të përfundojë jo më vonë se 22 korrik, duke lënë praktikisht asnjë pushim fare për lojtarët që luajnë në finalet e NBA, dhe jo shumë më shumë se disa javë pushim për ekipet që dalin herët nga sezoni post, dhe pak më shumë për ata të cilëve u mungon tërësisht. Komisioneri i ligës, Adam Silver, dukej i sigurt duke iu drejtuar publikut në Lojën All-Star të NBA 2021 se sezoni i ardhshëm do të fillojë në kohë. Dhe ndërsa kjo është një gjë e mirë për gjendjen e përgjithshme të kampionatit, duket se do të ketë vetëm disa javë për të pushuar në anën tjetër të ngjarjes. Për këtë qëllim, një fushë e madhe e të ftuarve mund të jetë më e rëndësishme se kurrë që USA Basketball të fusë në të vërtetë një ekip të aftë të garojë kundër një fushe gjithnjë e më kompetente, me ose pa ndonjë Celtics. https://embed.sendtonews.com/oembed/?SC=DKiAjEr2qj-1194498-8380&autoplay=on&V=2&format=json [lawrence-related id=47677,47631,47628,47615] [listicle id=47671]

1

1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu