Houston Rockets do të presë New Orleans Pelicans të dielën në mbrëmje në Toyota Center. Me nën 24 orë deri në njoftim, ajo që është më pak e qartë është nëse do të luajnë shumë nga emrat më të mëdhenj të markave.

Pelicans (21-27), të cilët vijnë me dy humbje të drejtpërdrejta, kanë tre emra të mëdhenj të cilët renditen si të dyshimtë për të luajtur në raporti zyrtar i lëndimit: Zion Williamson (ndrydhje e gishtit të djathtë), Brandon Ingram (pezmatimi i gishtit të djathtë), dhe Lonzo Ball (tendosja e përkuljes së djathtë). Ingram ishte një All-Star i NBA-së në vitin 2020, ndërsa Williamson e fitoi nderin këtë vit.

Ndërkohë, Rockets (13-35) – të cilët kanë humbur tre të fundit radhazi – do të jenë pa John Wall (rrjedhja e gjurit e majtë) për një lojë të tretë radhazi. Christian Wood nuk është shënuar në raportin e lëndimeve të Houston, gjë që tregon se ai do të luajë pavarësisht se çalonte vonë të premten në Boston.

Pelicans janë 1.5 ndeshje prapa Golden State për vendin nr 10 në Konferencën Perëndimore, e cila është vendi i fundit në turneun play-in të Perëndimit për t’u kualifikuar në playoff-in 2021. Kështu, ata duhet të jenë shumë të motivuar për të kapërcyer rrëshqitjen e tyre të fundit kundër një kundërshtari më të dobët në letër.

Formacionet e parashikuara më poshtë supozojnë se do të luajnë emra “të dyshimtë”. Ja kur duhet të akordoheni për të parë ndeshjen e së dielës:

  • Data: E Diel, 4 Prill

  • Koha: 7:00 pasdite Qendrore

  • Kanali TV: AT&T SportsNet Southwest Alternate (SW2)

  • Transmetim i drejtpërdrejtë: fuboTV (shiko falas në tregjet e Hjustonit)

Formacionet e mundshme fillestare

Houston Rockets (13-35)

New Orleans Pelicans (21-27)

Shtë ndeshja e parë e një sulmi mbrapa për Rockets, të cilët presin Phoenix të hënën në mbrëmje. Kjo mund të jetë arsyeja pse Wall është renditur si jashtë, në vend se emërtimi “i dyshimtë” që ai mori para se të mungonte në dy ndeshjet e mëparshme. Me pak fjalë, nëse Houston do të rikthente Wallin, ka të ngjarë të mos kishte kuptim ta bënte këtë me dy ndeshje që shfaqeshin brenda një hapësire 24-orëshe.

Përveç Wall, Houston’s raporti i lëndimit përfshin Eric Gordon (ijë), David Nwaba (dore) dhe Dante Exum (viç), të cilët të gjithë mbeten mënjanë nga dëmtimet afatgjata. Përveç emrave të dyshimtë, New Orleans po rendit Josh Hart si jashtë (ndrydhje të gishtit të djathtë) dhe Kira Lewis Jr (tendosje të djathtë të viçit) si të dyshimtë për të Dielën mbrëma në Toyota Center.

Shënim: Ky post u shfaq për herë të parë në Raketa Wire. Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Ku mund të gjeni Rockets në kanalin alternativ AT&T SportsNet Southwest

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu