Boston Celtics shpresoj që të shmangë bërjen e një serie me katër ndeshje humbje kur të kthehen në shtëpi nga një udhëtim rrugor në TD Garden për t’u përballur me Pacientët Indiana, vetë përpiqen të shmangin një varg humbjesh pasi ranë gjashtë nga 10 ndeshjet e tyre të fundit.

Aktualisht në vendin e katërt të Lindjes, Pacers nuk kanë ecur aq mirë sa kishin qenë në fillim të sezonit kur u përballën për herë të fundit me Celtics, por gjithashtu janë duke luajtur basketboll shumë më koheziv, të investuar për momentin. Prisni që Bostoni të bëj një lojë me gjërat edhe nëse ata nuk mund të jenë mjaft të gatshëm për t’i kthyer gjërat përpara se të kthehen rojet veteranë Marcus Smart.

Pritjet e zbutura, kjo gjithashtu mund të jetë fillimi i diçkaje pozitive për Boston.

Formacionet e mundshme fillestare

Boston Celtics

Pacientët Indiana

Si të shikoni ose transmetoni

Ja kur duhet të akordoheni për të parë lojën:

Raportet e lëndimeve

Celtics janë duke u kthyer në shëndet të plotë dhe rrallëherë u është dashur më shumë. Gardiani Kemba Walker do të jetë përsëri në dispozicion, megjithëse shoku tjetër i burgut Marcus Smart pritet të mbetet jashtë deri në pushimin e All-Star me një dëmtim të viçit. Krahu i vitit të dytë Romeo Langford gjithashtu mbetet jashtë rehabilitimit të kyçit të tij të riparuar kirurgjik. Pacers renditën sulmuesin TJ Warren si jashtë me një frakturë stresi në këmbë, dhe Caris LeVert gjithashtu mbetet jashtë ndërsa kthehet nga operacioni urgjent. Brian Bowen, Cassius Stanley dhe Jalen Lecque janë në detyrë me degën e G League të ekipit në Orlando, Florida dhe JaKarr Sampson është renditur si i dyshimtë në protokollet e shëndetit dhe sigurisë së ligës. Ky post fillimisht u shfaq në Tela Celtics. Na ndiqni Facebook! https://embed.sendtonews.com/oembed/?SC=K2lQY44xeI-1173059-8380&autoplay=on&V=2&format=json [lawrence-related id=47076,47067,47062,47038] [listicle id=47075]

1

1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu