Oklahoma City Thunder do të luajë natën e dytë të një kundër-prapa kundër Memfis Grizzlies te merkuren.

E dyta e një qendre prapa-prapa do të thotë Al Horford do të pushojë, por Thunder ka një fytyrë të mirëpritur përsëri në formacion: Roje Shai Gilgeous-Aleksandër do te kthehen.

Ai do të punojë për të ndihmuar Thunder (11-16) të rrëzojë një skuadër të Memfisit që ka ngecur që nga seria e fitoreve të saj me shtatë ndeshje dhe tani është 11-12 duke humbur 144-113 ndaj New Orleans Pelicans të martën në mbrëmje.

Këtu janë detajet se si të shikoni:

Kundërshtari: Memfis Grizzlies
Data dhe ora: 17 shkurt, ora 20 e CT
Si të shikoni: FOX Sport Oklahoma
Stacioni i radios: WWLS 98.1FM OKC

Formacionet e mundshme fillestare

Gilgeous-Alexander është rikthyer kështu që formacioni duhet të duket pak më normal, madje edhe me mungesën e Al Horford.

OKLAHOMA CITY THUNDER (11-16)

Memphis Grizzlies (11-12)

Raportet e lëndimeve

RUNDI

Gilgeous-Alexander është gati për veprim. Horford është jashtë për qëllime pushimi në natën e dytë të një mbështetjeje mbrapa. Këto besohet të jenë ndryshimet e vetme nga ndeshja e kaluar, por kjo do të azhurnohet pasi konferenca për shtyp para-lojë e trajnerit kryesor Mark Daigneault nëse është e nevojshme.

Grizzlies

Raporti i lëndimit të Memphis që nga e marta në mbrëmje dukej si:

  • Desmond Bane (arsye personale)

  • Jaren Jackson Jr., Jaren (menisk i majtë)

  • De’Anthony Melton (hidhërim në shpatullën e majtë)

  • Killian Tillie (hidhërim në këmbën e majtë)

  • Justice Winslow (zhvendosja e hipit të majtë)

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu