Lebron Xhejms dhe Los Angeles Lakers vazhdojnë shtëpinë e tyre me pesë ndeshje të hënën në mbrëmje kundër një Oklahoma City Thunder skuadra ata do të përballen disa herë këtë javë. Thunder hyn në dy ndeshje të vendosura këtë javë kundër Lakers me një rekord 10-12, i cili aktualisht i ka ata në gjërat më të mira në foton e play-in të Konferencës Perëndimore.

Ndërsa shumë njerëz e shkruajnë Thunder si një ekip që po luan për drafte të ardhshme, lojtarëve të rinj u pëlqen Shai Gilgeous-Aleksandër, Lu Dort, dhe Darius Bazley u është dhënë më shumë përgjegjësi dhe po tregojnë se mund të japin. Veteranë të tillë si Al Horford dhe George Hill gjithashtu i jepni ekipit një kompetencë të shtuar që ka ndihmuar që kurba e të mësuarit të jetë pak më e drejtë.

Ja kur duhet të akordoheni për të parë lojën:

 • Data: 8 shkurt

 • Koha: 10:00 pasdite ET

 • Kanali TV: Pass i Ligës NBA, Spectrum SportsNet, Fox Sports Oklahoma

 • Përhapeni përmes BetMGM: Lakers -12

Raporti i lëndimit:

Anthony Davis është renditur si i dyshimtë, por Dave McMenamin i ESPN raporton se Dejvis ka të ngjarë të humbasë të hënën lojën e natës.

Oklahoma City Thunder (10-12)

 • Darius Bazley

 • Lugentz Dort

 • Al Horford

 • Shai Gilgeous-Aleksandër

 • Kenrich Williams

Los Angeles Lakers (18-6)

 • Lebron Xhejms

 • Anthony Davis

 • Marc Gasol

 • Caldwell-Papa Kentavious

 • Dennis Schröder

Ky post fillimisht u shfaq në Tela LeBron! Na ndiqni Facebook!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu