Oklahoma City Thunder do të përpiqet edhe një herë të fitojë pjesën e dytë të një mini-seri me dy lojë, pasi humbi ndeshjen e parë.

Ata ia bënë atë Houston Rockets për të hapur muajin. Ata ia bënë atë Minesota Timberwolves në ditët në vijim. Tani, në mini-serinë e tretë me radhë, ata do të përpiqen të mposhtin Los Angeles Lakers pasi humbi 119-112 në kohën shtesë të mërkurën.

Oklahoma City është 10-13 dhe Lakers janë 19-6.

Këtu janë detajet se si të shikoni:

Kundërshtari: Los Angeles Lakers
Data dhe ora: 10 shkurt, ora 21 e CT
Si të shikoni: FOX Sport Oklahoma
Stacioni i radios: WWLS 98.1FM OKC

Formacionet e mundshme fillestare

Shai Gilgeous-Aleksandër u shfaq në raportin e lëndimeve të NBA të martën vonë renditur si jashtë me një ndrydhje të gjurit, e njëjta çështje që e bëri atë të humbasë dy ndeshje më parë këtë muaj. Trajneri kryesor Mark Daigneault ka thënë se ekipi është duke qenë i kujdesshëm me të, kështu që është e mundur që kjo të jetë më shumë një ditë paraprake pas më shumë se 41 minutash të luajtur të hënën.

OKLAHOMA CITY THUNDER (10-13)

  • Garda: Hamidou Diallo

  • Garda: Kenrich Williams

  • Përpara: Luguentz Dort

  • Përpara: Darius Bazley

  • Qendra: Al Horford

Sa i përket Lakers, Anthony Davis humbi ndeshjen e fundit dhe mund të mbetet jashtë pasi Los Angeles fitoi pa të.

LOS ANGELES LAKERS (19-6)

Raportet e lëndimeve

Bubullima

Gilgeous-Alexander, siç u përmend më lart, raportohet të dalë të mërkurën. Theo Maledon u rendit në protokollet e shëndetit dhe sigurisë, kështu që Thunder do të binte tre rojeve që duhet të humbin të dy (përfshirë George Hill, i cili është jashtë për një muaj). Mike Muscala mbetet jashtë me një tronditje truri. Isaiah Roby nuk ishte pjesë e raportit të lëndimit, kështu që statusi i tij është i paqartë. Ai ka humbur tre ndeshjet e fundit.

Lakers

Anthony Davis mbetet i diskutueshëm me një dëmtim të Akilit pasi humbi ndeshjen të hënën. Alex Caruso është i dyshimtë për një dëmtim në dorë, ndërsa Kostas Antetokounmpo dhe Jared Dudley janë përjashtuar. LeBron James është renditur si i mundshëm. Ai ende nuk ka humbur një ndeshje këtë sezon, por pas ndeshjeve shtesë mbrapa – ai luajti 46.5 minuta në double-OT të Shtunën dhe 42.5 minuta dhe 42.5 minuta të Hënën – nuk është e pakonceptueshme që ai të marrë një ditë i fikur

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu