Telegrafi

Serge Aurier u largua nga stadiumi i Tottenham në pjesën e parë pasi u zëvendësua

Serge Aurier u largua nga stadiumi Tottenham Hotspur në pjesën e parë pasi u tërhoq zvarrë në humbjen e ekipit ndaj Liverpool që pa Harry Kane të lënduar. Kane u detyrua të largohej me dëmtime në të dy kyçet e këmbës në pushim, ndërsa Aurier nuk u rishfaq për rifillimin pasi u zëvendësua nga Harry Winks. Understoodshtë e kuptueshme që mbrojtësi i djathtë u largua nga toka në një lëvizje që pa dyshim do ta ketë zemëruar trajnerin Jose Mourinho, i cili u detyrua të përgjigjej në pyetjet nëse kishte apo jo një ndërprerje të pjesës së parë. Aurier pësoi një makth në hapjen e 45 minutave dhe ishte një nga lojtarët në faj për golin e ngathët që Spurs pësoi sekonda para bilbilit të pjesës së parë, me portierin Hugo Lloris që fajësohej gjithashtu nga ekspertët e televizionit. I pyetur se si ishte gjendja shpirtërore e lojtarëve të tij në pushim, Mourinho tha: “theshtë disponimi i një skuadre që ishte e vështirë të pranoje se po humbje, e vështirë të pranosh natyrën e golit sepse qëllimi është në disa aspekte një kopje. të shansit që kishin në minutën e parë. “Pra, sigurisht që është një gjendje shpirtërore ku njerëzit nuk janë të lumtur – por atëherë ne duhet të lëvizim. Pastaj Harry plagoset dhe ne duhet të përpiqemi të bëjmë diçka. Të pafat që filluam pjesën e dytë duke pësuar një gol ”. Mourinho, i cili konfirmoi Kane do të jetë jashtë “për disa javë”, u largua nga dhoma e zhveshjes herët në pjesën e gjysmë dhe ishte i tërbuar me mbrojtjen e Tottenham në humbjen e tyre, në të cilën shënuan Firmino, Trent Alexander-Arnold dhe Sadio Mane. “Ashtë një performancë e ndikuar plotësisht nga gabimet individuale mbrojtëse,” tha Jose. “Skuadra ishte shumë solide, ekipi ishte shumë i sigurt dhe në pjesën e parë ne bëmë tre gabime mbrojtëse, individuale, në minutën e parë pothuajse një gol, në mes të pjesës, një Mane gjuajti brenda që Hugo shpëtoi dhe në minutën e fundit për golin. “Të shkoja në humbjen 1-0 ishte shumë zhgënjyese, veçanërisht natyra e golit dhe në gjysmë të kohës për të humbur 1-0 dhe për të humbur Harry nuk ishte e lehtë. Edhe kështu ekipi vjen në pjesën e dytë me synimin për të luftuar dhe golin e dytë, unë nuk kam nevojë të flas për të. Përsëri, reagim i shkëlqyeshëm, gol i shkëlqyeshëm dhe një tjetër, hendbolli Firmino nuk u lejua, por një tjetër. Dhe pastaj goli i tretë, një tjetër. “Goli i tretë më lëndoi sepse goli i tretë ishte një gabim i një fëmije që luajti shumë, shumë mirë. Joe Rodon luajti shumë, shumë mirë, kështu që më vjen shumë keq për të, por jam shumë i kënaqur me performancën e tij. ” Në lidhje me dëmtimin e Kane, Mourinho tha: “Dy kyçet e këmbës, e para ishte një ndërhyrje e keqe, ishte Thiago, i dyti që nuk e njihja mirë. Por dy lëndime në të dy kyçet e këmbës, e dyta më keq se e para – disa javë, nuk e di. Ka disa lojtarë që nuk mund t’i zëvendësoni. Kur të ndodhë, kjo ndodh, por unë besoj se duhet të luftojmë kundër tij, nuk mund të bëjmë asgjë tjetër “. Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp ishte i kënaqur me fitoren e parë të ekipit të tij në Premier League në gjashtë ndeshje, por sugjeroi që dëmtimet e Fabinho dhe Joel Matip, të cilët pësuan dëmtime të ligamentit të kyçit, mund ta detyrojnë atë të shikonte në tregun e transferimeve. “Ju mund ta imagjinoni se ne mendojmë për gjithçka, natyrisht”, tha Klopp. “Ne kemi menduar të bëjmë gjënë e duhur, por duhet të gjejmë lojtarin e duhur.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu