Oklahoma City do të mbyllë gjysmën e parë të sezonit kundër San Antonio Spurs të enjten në mbrëmje.

Kjo do të jetë hera e tretë që dy ekipet takohen këtë sezon. Në daljen e parë, San Antonio kishte një fitore bindëse 112-102, dhe në të dytën, OKC mori më të mirë të Spurs me një fitore 102-99 prapa 42 pikë nga Shai Gilgeous-Aleksandër dhe një zhurmë-rrahës nga Lu Dort.

Thunder do të përpiqet të marrë fitoren e 15-të të sezonit në gjysmën e rrugës. Këtu mund të shihni se si të shikoni ndeshjen finale para se të fillojë pushimi i All-Star.

Kundërshtari: San Antonio Spurs
Data dhe ora: 4 Mars, 8 pasdite CT
Si të shikoni: FOX Sport Oklahoma
Stacioni i radios: WWLS 98.1FM OKC

Formacionet e mundshme fillestare

OKLAHOMA CITY THUNDER (14-21)

Al Horford në mënyrë tipike ulet e dyta e shpinës.

SAN ANTONIO SPURS (18-13)

  • Garda: Dejounte Murray

  • Garda: Lonnie Walker IV

  • Përpara: DeMar DeRozan

  • Përpara: Llojet e Trey

  • Qendra: Jakob Poeltl

Raportet e lëndimeve

RUNDI

Hamidou Diallo do të humbasë pjesën e mbetur të gjysmës së parë të sezonit për shkak të hidhërimit të ijeve. George Hill (gishti i madh) është akoma në një lojë të fortë dhe do të jetë për një ose dy javë të tjera. Al Horford pritet të ulet për qëllime pushimi natën e dytë të një sulmi mbrapa, megjithëse nuk është i shënuar në raportin e lëndimit të ESPN. Darius Miller gjithashtu nuk është shënuar në raportin e lëndimeve të ESPN, por ai e humbi ndeshjen të Shtunën për shkak të sëmundjes dhe nuk luajti të Mërkurën.

Spurs

LaMarcus Aldridge (sëmundje), i cili nuk luajti të martën kundër New York Knicks, nuk do të luajë kundër Thunder, sipas Tom Osborn të San Antonio Express-News. Ka akoma tre lojtarë të Spurs në protokollin e shëndetit dhe sigurisë. Devin Vassell, Rudy Gay dhe Derrick White janë përjashtuar të gjithë, sipas reporterit të KENS 5 San Antonio Evan Closky.

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu