Kujdestar

Brady apo Mahomes? Parashikimet tona për Heads v Buccaneers Super Bowl

A do të bëhet Tampa Bay skuadra e parë që fiton një kampionat në stadiumin e tyre në shtëpi? Apo kampionët në fuqi do të mbajnë titullin e tyre? Super Bowl i këtij viti përmban disa nga talentet kryesorë të NFL, duke përfshirë, në drejtim të akrepave të orës nga e majta, Patrick Mahomes, Tyreek Hill, Tom Brady dhe Rob Gronkowski. Përbërë: Reuters, Getty, AP Ajo që Shefat duhet të bëjnë për të fituar… Të jeni Shefat. Kjo mund të tingëllojë e paqartë, por asnjë ekip nuk i jep më shumë kredi teorisë së ‘flip the switch’ sesa Shefat e këtij sezoni. Kur ata janë plotësisht të angazhuar, kur janë në shefat e tyre të plotë, nuk ka shumë që ndonjë ekip tjetër në kampionat mund të bëjë për t’i ndaluar ata. Ka defekte në mbrojtje, por në një moment, Patrick Mahomes do ta ketë topin. Edhe me një mbrojtje të shkëlqyeshme, Tampa do ta ketë të vështirë të ngadalësojë triumviratin Mahomes-Hill-Kelce. OC Me dy përballjet e tyre të para sulmuese që ka të ngjarë të dalin nga kjo ndeshje, shifrat janë me sajë të ashpër për Shefat në skaj. Shikoni për Andy Reid që të mbledhë shumë pasime në ekran për të përfituar nga shpejtësia dhe shpejtësia e shpinës dhe marrësve të tij – veçanërisht Tyreek Hill. AL Fito betejën e xhiros. Brady hodhi tre përgjime kundër Green Bay Packers, por Paketuesit mund të shënonin vetëm në një nga zotërimet pasuese. Nëse Bucs e bën atë kundër KC, kjo lojë mund të përfundojë shpejt. HF Eliminoni topin e thellë. Mbani dy siguri në fushë në mënyrë që Bucs të detyrohen të vrapojnë. Ju nuk mund të luani pulë me Brady siç bënë Packers – kjo përfundon vetëm në një mënyrë. Epo, nëse vepra nuk shpërthen ashtu siç mund të ndodhë. Reid do të ketë nevojë për një spërkatje shtesë të mashtrimeve për të flummox Tampa. Atë ose hidheni në Hill. GS Çfarë duhet të bëjnë Bucs për të fituar… Shkurtojeni lojën. Bucs kanë provuar se ata mund të shkëmbejnë midis një numri stilesh këtë sezon. Ata mund të fitojnë me mbrojtjen e tyre të jashtëzakonshme. Ata mund të mbështeten te Tom Brady për t’u varur në një shkëmbim zjarri. Kundër Shefave, megjithëse nuk do të jetë aq argëtuese, ata do të duhet të mbështeten në lojën e vrapimit për të zgjatur disqet kundër një fronti të Shefave të dobët, në mënyrë që të përmbajnë rezultatin. Merrni Brady në makinën përfundimtare me një shans për të fituar ndeshjen, ky duhet të jetë plani. OC Sic Jason Pierre-Paul, William Gholston dhe Ndamukong Suh në zgjidhjet rezervë të Shefave. Përziejeni pak nga e para poshtë. (Dorëzimet për Leonard Fournette & Co janë kaq të parashikueshme.) Dhe shfrytëzoni çdo mundësi për tu lidhur me marrësit në fushë, një pikë theksi për Bruce Arians gjatë gjithë sezonit. Nëse Antonio Brown është duke kërkuar një kohë për të shkëlqyer, kjo është ajo. AL Brady nuk dëshiron të futet në një garë hedhje me Mahomes në këtë pikë të karrierës së tij. Buza e tij do të qëndrojë në përvojën e tij. Ai nuk dëshiron të jetë një menaxher i pastër i lojërave këtu, ai do të duhet të lidhet me disa topa të gjata për të fituar, por nëse ai përqendrohet në bërjen e lojës së duhur duke u përpjekur për lojën e madhe, ekipi i tij ka një shansi HF Tampa duhet të luajë në pikat e forta të tyre dhe të sulmojë herët dhe shpesh. Ata kanë origjinë – nëntë thasë dhe dy fitore kundër Rodgers këtë sezon – dhe mund të ngadalësojnë Mahomes duke sulmuar një vijë sulmuese duke humbur të dy ndeshjet fillestare. Ju rrezikoni të vdisni nga një mijë prerje në formë Tyreek dhe Travis, por Todd Bowles duhet të jetë trim për të kufizuar rezultatin e Kansas City. Lojtari kryesor i GS për shefat… Patrick Mahomes. Sigurisht që është Mahomes. Të shkosh me dikë tjetër do të ishte një zgjedhje hipster. Bucs mund të ekzekutojnë një plan të përsosur loje. Ata mund të luanin aq mirë sa mund të imagjinoheshin në të dy anët e topit. Megjithatë, nëse Mahomes shfaqet dhe luan në mënyrën më të mirë, nuk ka asgjë që dikush mund të bëjë për ta ndaluar atë. OC Përveç asaj të dukshme? Le të shkojmë me Tyrann Mathieu, fuqitë e të cilit janë duke pritur dhe ndërprerë dridhjet kryesore Ed Reed. Ai, jo Mahomes, është kundërshtari i vërtetë i Tom Brady – dhe Badger Honey do të bëjë që SHQIP të paguajë për të gjitha ato 50-50 topa që i pëlqen t’i hedhë aq shumë. Mathieu përgjoi Brady në një top të dhënë në ndeshjen e tyre të Javës 12. AL Travis Kelce. Ne flasim për Brady v Mahomes, por çfarë për Kelce v Gronkowski? Që nga pensioni (i përkohshëm) i Gronkowski, Kelce ka qenë duke luftuar për ta tejkaluar atë si fundi më i mirë i ligës ndonjëherë. Një fitore e Super Bowl ndaj një Gronk të zvogëluar do të ishte më shumë një gur simbolik, por nuk do të dëmtonte rastin e tij. HF Tyrann Mathieu. Ne mund të jemi të sigurt që Brady do të marrë rreziqe përmes ajrit, kështu që aftësia e Mathieu për të diagnostikuar dhe prishur rrugët e marrësit do të duhet të hapet për të prishur sulmin kalues ​​të Tampa. Vënia nën presion e Brady për të marrë me mend se Mathieu do të kapërcejë një rrugë në vazhdimësi mund ta zhgënjejë veteranin për të bërë gabime të kushtueshme. Lojtari kryesor i GS për Bucs… Todd Bowles. Jo një lojtar, por koordinatori mbrojtës i Bucs. Mbrojtja e Tampa-s ka luajtur në nivelin e kampionatit gjatë gjithë sezonit. Nuk ka shumë fishekzjarre skematike. Në vend të kësaj, Bowles mbështetet në një grup thelbësor të shfaqjeve dhe lojtarët e tij të gjithë luajnë në nivelin më të lartë të mundshëm. Kundër Mahomes, ai do të ketë nevojë për disa rrudha ose pamje të freskëta në mënyrë që të krijojë një ose dy lojë negative. OC Lavonte David, një nga lojtarët më të mirë të linjës që ka parë ndonjëherë. Aftësia e tij për t’u mbyllur në karrocat e topave dhe për të ndaluar apo edhe nganjëherë përmbysur vrullin e tyre duhet të provojë veçanërisht e dobishme kundër një njësie të aftë të Shefave të aftë të grumbullojë në oborre të mëdha pas kapjes. Diapazoni i tij anësor në anësor do të jetë thelbësor për të ruajtur parimet e koordinatorit Todd Bowles, por mos i prish. AL Leonard Fournette. Fournette u pre nga Jaguars dhe hyri ndërsa rezervat e Tampa Bay po ktheheshin prapa. Tani ai po vë punën e tij më të mirë të sezonit në playoff, duke përfshirë një përballje mahnitëse kundër Green Bay. Një ose dy prekje të tjera do të ishin mirë, por nëse ai mund të mbledhë shumë oborre në ngritjet e para, kjo do të hapë librin e lojërave hapur për Brady. HF Një shkëmbim zjarri bën thirrje pavarësisht se topat heshtin në stadiumin Raymond James (a nuk mund të kishin shtënë topat edhe për Shefat? Pse më intereson kaq shumë topat?). Bucs mund të ngacmojnë mbrojtjen e Shefave duke përdorur madhësinë dhe forcën superiore të Mike Evans në zonën e kuqe. Vëmendja shtesë që ai merr do të krijojë gjithashtu vrima për të tjerët për të grumbulluar pikë. Parashikimi i guximshëm GS One Week The Weeknd ka më shumë se një këngë. Dua të them, seriozisht? Fundjava? Për Super Bowl? Jam plak tani? OC Dikush do të tërheqë një lojë me hile. Ose Shefat ndërtohen në ikonën “Katër Tops” që ata lulëzuan në 49-të vitin e kaluar, ose Arianët formojnë një përgjigje nervoze. Sido që të jetë, ju do të doni gjuhën e dashurisë së futbollit. AL Po në lidhje me një tremujor të parë pa rezultat? Pas të gjitha bisedave për këtë duke qenë një përballje sulmuese, ndoshta të dy palët marrin ankthin e performancës menjëherë në portë dhe ne shohim shumë tre-dhe-largime, disa gabime sulmuese dhe madje edhe një gol të humbur në fushë në 15 minutat e para. HF Tony Romo vë në dukje Bill Belichick në turmën e veshur me një maskë Jack Sparrow si maskim. Natyrisht, Romo nuk mund të përmbajë eksitimin e tij dhe orkestron një ribashkim të gëzueshëm në terren pasi Brady ngre një Lombardi pa mentorin e tij të njëhershëm. “Ky është djali im”, do të thotë Belichick. GS Rezultati përfundimtar do të jetë… Shefat 31-24 Buccaneers. Kombinimi i Brady dhe Bowles është po aq i mirë sa mund të shpresoni në përpjekjen për të rrëzuar Shefat nga purteka e tyre. Askush nuk është i aftë të ndalojë Shefat, por gjithçka që Bucs kërkon është një mbrojtje që ngadalëson makinën Mahomes-Andy Reid, madje edhe për një ose dy posedime. Tampa ka talent dhe staf të jetë në gjendje të hartojë një plan të tillë. Unë kam Bucs duke i dhënë Brady një shans në zotërimin përfundimtar, por që vijnë vetëm pak. Fuqia sulmuese e Shefave, edhe me gjithë mirësinë e Bowles, është thjesht tepër e madhe. Dhe edhe kur shfaqjet prishen, askush nuk është më i mirë se Mahomes. Shefat kthehen mbrapsht dhe Mahomes merr në shtëpi një MVP të dytë të njëpasnjëshme. Shefat e OC 30-29 Buccaneers. Aq të ekspozuar sa figurat Mahomes të jenë në buzë, lehtë mund të shihet mbrojtja e Bucs duke harruar rrotat e QB derisa të jetë tepër vonë. Pavarësisht nëse është duke mbledhur kopshtet e copave ose duke blerë kohë për të qëlluar shigjetat tek Cheetah & Co, përfundimisht, Mahomes do të marrë zemrën e tyre. Shefat e AL 34-17 Buccaneers. Shikoni për ekipet për ta mbajtur atë afër për një kohë, por deri në çerekun e katërt, Shefat do të kenë epërsinë dhe do të kripin me një nga ato shpërthimet Mahomes ku ai trondit dy prekje në një hap të mbyllur të syrit. Shefat e HF 30-33 Buccaneers. Unë e thashë atë në mes të sezonit dhe do ta them përsëri, Tom Brady dhe Bucs do të fitojnë Super Bowl. Të zgjedhësh kundër Brady është një punë budallai, veçanërisht tani ai është një humbës. Gjashtë tituj dhe skuadra juaj që nuk është e preferuar është dëshmi e asaj se sa të mirë janë Shefat, por Brady do të thotë fjalën e fundit në lojë me një makinë të minutës së fundit dhe ndoshta në të cilën QB është me të vërtetë më e madhja. Të njëjtën kohë vitin e ardhshëm, Tom. GSSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu