Frank Ntilikina vs Bulls
Frank Ntilikina vs Bulls

Nike hyri në fitoren e së martës mbrëma ndaj Cleveland Cavaliers i hollë në roje, dhe kjo mund të jetë edhe një herë të enjten kur Knicks vizitojnë Raptors në Tampa.

Për ekipin, rojet e pikave Frank Ntilikina (gju i djathtë i ndrydhur) dhe Dennis Smith Jr. (katra e majtë) janë të dy jashtë, ashtu si përpara Obi Toppin (viçi i djathtë) dhe Omari Spellman (gjuri i djathtë).

Kryetrajner Tom Thibodeau tha të mërkurën se Ntilikina dëmtoi gjurin gjatë çerekut të parë të fitores së New York-ut 95-86 ndaj Cavs të martën, por luajti përmes tij, gjithsej pesë pikë, tre kërcime, tre asistime dhe dy vjedhje në 16 minuta. Sipas Thibodeau, Ntilikina është dita-ditës dhe dëmtimi nuk konsiderohet serioz.

Ndërkohë, rishtar Immanuel Quickley, i cili humbi fitoren e së martës, renditet si i dyshimtë krahas Alec Burks (ndrydhur gjurin e majtë) dhe Lumenjtë Austin (ijë i lënduar), ndërsa Kevin Knox ka të ngjarë të luajë me një gju të majtë të lënduar.

Nëse Ntilkina dhe Quickley detyrohen që të dy të ulen, rrotullimi i Knicks mund të jetë edhe më i dobët sesa ishte të Martën, kur ata luajtën vetëm tetë lojtarë. Elfrid Payton dhe RJ Barrett, rojet fillestare të ekipit, luajtën 75 minuta së bashku, ndërsa Julius Randle mori pjesën më të madhe të ngarkesës së punës sulmuese, duke postuar triple-double të parë si Knick me 28 pikë, 12 kërcime dhe 11 asistime.

Knicks dhe Raptors janë caktuar për një njoftim në orën 7:30 të mbrëmjes të enjten në mbrëmje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu