Pse gabimet e Poole po aq jetike për zhvillimin, sa suksesi fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Luftëtarët janë duke marrë të mirën me të keqen gjatë Jordan PoolePika në flluskën e G League vetëm jashtë Orlando, Fla.

Poole hyri në lojën e Santa Cruz Warriors të hënën kundër Agua Caliente Clippers si shënuesi kryesor i Ligës G, mesatarisht 24.4 pikë për ndeshje në 44.5 përqind gjuajtje nga fusha dhe 35.0 përqind prapa vijës së 3 pikëve. Ai është gjithashtu i dyti – pas shokut të tij të skuadrës Nico Mannion – në xhirot për ndeshje (4.3), dhe Poole bëri një faull në kohën e gabuar në një goditje prej 3 pikësh me 4.6 të mbetur në rregullimin e një lojë javën e kaluar.

Presidenti i Warriors i operacioneve të basketbollit dhe menaxheri i përgjithshëm Bob Myers tha se e gjitha kjo është një pjesë e rritjes së Poole.

“Kjo është arsyeja pse ai është atje poshtë, për të qenë i sinqertë. Toshtë për të mësuar nga këto gabime, dhe për t’u bërë më mirë”, i tha Myers transmetuesit play-to-play të Santa Cruz Warriors, Kevin Danna, në pjesën e parë të Santa Cruz-Agua Caliente. “Por talenti është atje, dhe ai është treguar – pavarësisht nëse është pikëzimi apo lojë-bërja, ato janë aftësi dhe aftësi të vështira për t’u gjetur që na pëlqyen kur e hartuam atë [in the second round of the 2019 NBA Draft]”

Poole nuk kishte aq hapësirë ​​për të bërë gabime në rrotullimin e mbushur të kopshtit të Warriors, pasi ai mesatarisht ishte nën 10 minuta në 15 ndeshjet e NBA që luajti këtë sezon. 21-vjeçari hyri të hënën i katërt midis G Leaguers kualifikues në normën e përdorimit (27.9 përqind), tejkalon shumë përdorimin e tij me Golden State këtë sezon (23 përqind).

LIDHUR: Luftëtarët i afrohen me shpejtësi fazës së sezonit të make-ose-break

Duke luajtur mbi 35 minuta për garë për Santa Cruz, Poole ka një shans për t’u zhvilluar gjatë ndeshjeve që ai nuk i ka kaluar në NBA deri më tani. Kjo nuk është një shans që lojtarët e rinj shpesh do të kishin përpara themelimit – dhe zgjerimit pasues – të G League, dhe është një nga të cilin Luftëtarët besojnë se Poole po përfiton plotësisht.

Si tjetër do të ishte në gjendje të hekurt ngërçet në lojën e tij?

“Jo se gjërat nuk janë në rregull tani, por ka shumë më tepër në përputhje në një lojë të sezonit të rregullt të NBA, ndoshta lojëra playoff, sesa në Orlando,” vazhdoi Myers. “Dhe kështu ky është një vend ku ju shkoni, dhe mësoni dhe përpiquni të bëheni më mirë, dhe kur të ktheheni me ne, shpresojmë që të jeni përmirësuar në ato zona.”

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu