PORTLAND, Ore. (AP) – Trak Blazers roja CJ McCollum ka një thyerje të vijës së flokëve në këmbën e tij të majtë, tha ekipi.

McCollum do të veshë një çizme në këmbë dhe do të rivlerësohet brenda katër javësh. Ai u dëmtua të Shtunën gjatë një ndeshje kundër Atlanta Hawks.

McCollum ishte me një mesatare të 26.7 pikëve më të mira në karrierë, si dhe pesë asistime, për ndeshjen kur u dëmtua.

Lëndimi i McCollum është i fundit që godet Blazers. Qendra Jusuf Nurkiç theu dore gjatë një ndeshje javën e kaluar kundër Pacientët Indiana dhe është jashtë për një kohë të pacaktuar.

Në sezonin e tij të tetë NBA, McCollum u mendua së pari të kishte një ndrydhje por ekipi tha se imazhe shtesë treguan një thyerje të vijës së flokëve në kuneiformin anësor.

Ishte e paqartë kur ai u plagos, por u duk se Clint Capela i Atlantës shkeli në këmbë pas një ndërprerjeje në çerekun e parë. Blazers vazhduan të fitojnë ndeshjen 112-106.

Rodney Hood zuri vendin e McCollum në ndeshjen e së hënës kundër San Antonio Spurs, duke përfunduar me 21 pikë në humbjen e Portland 125-104.

Nurkic ishte mesatarisht 9.8 pikë dhe 7.7. ndihmon para se të plagosej. Enes Kanter ka filluar në mungesë të tij.

Blazers gjithashtu mungon përpara Zach Collins, i cili pritet të dalë jashtë disa muaj pas operacionit të kyçit të këmbës në dhjetor.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu