Oklahoma City Thunder roje Hamidou Diallo do të humbasë të paktën dy ndeshje me dhimbje ije për shkak të një dëmtimi që ai pësoi në çerekun e dytë të lojës të mërkurën kundër San Antonio Spurs, tha të enjten kryetrajneri Mark Daigneault.

Me vetëm katër ndeshje para pushimit në All-Star, Diallo mund të mos përshtatet përsëri deri në gjysmën e dytë të sezonit.

“Ai patjetër që do të jetë jashtë për dy të tjerët, gjë që na lë dy të tjerë para pushimit, dhe unë mund ta shihja atë duke i humbur edhe ata,” tha Daigneault.

Nëse Diallo nuk do të marrë pjesë në të katër, kjo do të ishte më shumë për paraprakisht se çdo gjë serioze.

“Nuk është diçka për të cilën ne jemi tepër (të shqetësuar), por ne do të jemi të kujdesshëm me të ashtu si jemi me të gjithë,” tha Daigneault të enjten. “Siç kemi bërë gjatë gjithë vitit, ne jemi të gatshëm të bëjmë një hap prapa për të bërë dy hapa përpara, veçanërisht kur bëhet fjalë për mirëqenien fizike dhe të freskisë së lojtarëve tanë.”

Diallo deri më tani është duke përgatitur sezonin më të mirë të karrierës së tij, mesatarisht 11.9 pikë, 5.2 kërcime dhe 2.4 asistime në 23.8 minuta për lojë. Ai po qëllon 48.1% nga fusha dhe 29.3% nga 3. Secila prej këtyre statistikave është nota më e lartë e tre viteve të tij në NBA.

Ndeshja e ardhshme e Thunder është planifikuar të fillojë të Premten në 7 pasdite kundër Atlanta Hawks.

Ky post fillimisht u shfaq në OKCThunderWire. Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Shai Gilgeous-Alexander thyen 40 pikë për herë të parë në karrierë në fitoren ndaj Spurs

Brenda qenit: Thunder shpjegon thirrjen e lojërave që vendosën fituesin e lojës së Lu DortSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu