“Patjetër që ne presim goditjen e tyre më të mirë sonte”, tha veterani Boston Celtics roje Marcus Smart të ekipit të tij E shtunë mbrëma ndeshje në shtëpi me rivalë të vjetër, Los Angeles Lakers.

Ndërsa nuk është ende e qartë nëse super ylli LeBron James dhe njeriu i madh Anthony Davis do të jenë në gjendje të paditen pasi çifti u rendit në raportin e dëmtimit të së Premtes mbrëma si i dyshimtë me dëmtime në ekstremitetet e tyre të poshtme, supozimi duket të jetë se çifti juggernautët e bregut perëndimor do ta falin gjykatën për të shfrytëzuar në maksimum takimet gjithnjë e më intensive midis këtyre dy armiqve të vjetër.

“Ne nuk presim asgjë më pak nga ata djem,” shtoi vendasja Flower Mound, “Ne e dimë se duhet të dalim dhe të jemi gati – ata do të dalin të lëkundur.”

“Disa vite më parë me atë Lojë 7 [of the 2018 East Finals] këtu me LeBron, ai na mbajti dhe pothuajse shumë na vendosi kamë vetë. Thjesht e kujtoj atë tek unë vonë në orën e shtënë, unë jam lart në skarë e tij dhe ai merr një 30-këmbë këmbës venitje me orën e shtënë drejtuar poshtë. Thjesht tregon llojin e lojtarit, dhe playmaker-in që është, nuk ka rëndësi në cilën moment të lojës, ai gjithmonë do të bëjë pjesë të mira ”

“Ne patjetër që po presim grushtin e tyre më të mirë, ne duhet të dalim dhe t’u japim atyre tonat”, shpjegoi Smart.

“Sa herë që luajmë me Lakers, nuk ka rëndësi se ku jeni; ju ende keni rivalitetin midis dy ekipeve ikonike në çdo takim, dhe për një arsye të mirë, ”shtoi ai.

“Ata kanë vendosur një standard për të dy organizatat e përsosmërisë, dhe kështu që kur këto dy skuadra takohen, nuk ka rëndësi se ku dhe kur – mund të jetë një lojë para-sezonale, mund të jetë një skrum, ju patjetër do të ndjejnë atë intensitet të rivalitetit të atyre dy ekipeve. ”

Me pak fat, ne do të shohim disa nga ai intensitet sonte ndërsa një skuadër gati e shëndetshme e Celtics duket se do të kthehet në fitore kundër një ekipi të Lakers, po aq të interesuar për të fshirë kujtimin e një humbje të papritur në rrugë.

Ky post fillimisht u shfaq në Tela Celtics. Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Lakers vs Celtics: Parashikimi, përhapja e pikëve, shanset, mbi / nën, zgjedhjet e basteve

SHIKO: Trajneri i Bostonit, Brad Stevens shpjegon rivalitetin Lakers-Celtics

Gardiani Celtic Marcus Smart frymëzon rrugën e duhur në përpilimin e ri të ri Hot 97

Jaylen Brown i Bostonit është bërë vrasësi kryesor i mesit të NBA

Listë

Lakers vs Celtics: Formacionet, informacionet e transmetuara, raportet e lëndimeve për 30 janarSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu