Gary Trent Jr. lëshuar paralajmërim flopping nga NBA fillimisht u shfaq në NBC Sports Northwest

NBA ka lëshuar një paralajmërim për Portland Trail Blazers roje Gary Trent Jr. i cili u bë virale të hënën në mbrëmje pasi ai mori avionin kundër Oklahoma City Thunder.

[Listen to the latest Talkin’ Blazers Podcast with hosts Channing Frye and Dan Sheldon!]

Para sezonit 2012-13, NBA krijoi një “Rregull Antifopping” për të “frenuar praktikën josportive”.

“Faktori kryesor në përcaktimin nëse një lojtar ka kryer një rënie është nëse reagimi i tij fizik në kontakt me një lojtar tjetër është në kundërshtim me atë që do të pritej duke pasur parasysh forcën ose drejtimin e kontaktit,” tha NBA. “Për shembull, një lojtar do të konsiderohet se ka kryer një” rënie “nëse bie në dysheme pas një kontakti minimal ose pushon në një drejtim të ndryshëm nga drejtimi i kontaktit.”

Po Gary duke lëshuar veten me kokë në vijën fillestare definitivisht kualifikohet si një rënie e shpejtë.

[RELATED]: Gary Trent Jr. kanalizon Dillon Brooks me një përplasje të pabesueshme, të denjë për Oskar

Herën e parë që një lojtar vendoset të ketë kryer një hap, ai do të paralajmërohet nga NBA. Pas kësaj, do të zbatohen ndëshkimet vijuese automatike: Shkelja 2: Gjobë prej 5,000 dollarësh Shkelje 3: Gjobë prej 10,000 dollarësh Shkelje 4: Gjobë 15 000 dollarë Shkelje 5: Gjobë 30 000 dollarë

Kështu që përpjekja për të mashtruar gjyqtarët nuk do t’i kushtojë para akoma.

Megjithëse gjasat që Trent Jr të marrë një shkelje tjetër duket e pamundur. Që nga sezoni 2017-18, vetëm Patrick Beverley dhe Marcus Smart janë gjobitur për shkelje, secili duke marrë një gjobë të vetme prej $ 5,000.

Mos u shqetëso, Rip City. Gary do të jetë ende në gjendje të përballojë sensin e tij të stilit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu