LOS ANGELES (AP) – Damian Lillard shënoi 21 nga 31 pikët e tij në pjesën e dytë, dhe CJ McCollum kishte 20 pikë dhe 11 asistime në Portland Trail Blazers115-107 fitore ndajLos Angeles Lakers të hënën në mbrëmje.

“Shpresojmë se mund të bazohemi në të,” tha trajneri i Portland Terry Stotts. “Ne e kuptojmë që mund të jemi një ekip i mirë. Ne vetëm mundëm kampionët mbrojtës, dhe ata janë një ekip i shkëlqyeshëm. ”

Gary Trent Jr. e barazoi karrierën e tij të lartë me shtatë shënime me 3 pikë ndërsa shënoi 28 pikë në fitoren e dytë të Blazers ndaj Lakers në Staples Center.

“Kjo na bën që të jemi vetëm pak më të sigurt për të ardhur në rrugë dhe për të vazhduar të rritemi, duke vazhduar të ndërtojmë mbi përpjekjet tona,” tha Lillard. “Thjesht po bëhemi më rehat me njëri-tjetrin dhe po sjellim energjinë tonë.”

Lebron Xhejms kishte 29 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime për kampionët e NBA, të cilët përfunduan 2-2 në vendin e tyre të hapjes së sezonit. Dennis Schroder shtoi 24 pikë, por seria e Lakers nga 59 fitore radhazi kur kaloi në epërsi në çerekun e katërt u këput.

Trent shkoi 10 nga 14 nga fusha ndërsa përfundoi dy pikë larg karrierës së tij në një përgjigje mbresëlënëse pasi luajti më pak se gjashtë minuta në fitoren e Portland ndaj Houston të Shtunën e kaluar.

“Unë do të supozoja se çdo lojtar i ri që po dilte nga lloji i sezonit që kishte sezonin e kaluar do të priste të ishte në rotacion për më shumë se gjashtë minuta,” tha Lillard. “Kur kjo ndodhi, unë isha si,” Le të shohim se si ai përgjigjet. ” Unë mendoj se thotë shumë për të që ai doli dhe kishte këtë lloj performance. Kjo flet për atë se sa i fortë është ai mendërisht dhe sa i mbyllur është në këtë sezon. ”

Los Angeles e mbajti atë afër me lojëra të forta nga James dhe Schroder, të cilët qartë dëshirojnë ndeshjet e tij me Lillard. Por shokët e tyre të skuadrës kryesisht luftuan në natën e dytë të një sulmi mbrapa.

“Ne ishim disi të mbërthyer në baltë pak,” tha trajneri i Lakers, Frank Vogel. “Nuk e di (pse). Ne thjesht kishim probleme për të mbajtur atë intensitet. ”

Lakers bënë një vrapim 15-0 në fillim të pjesës së dytë dhe kaluan në epërsi me një pikë në të katërtin, por Lillard dhe McCollum tregtuan goditje të mëdha. Portland përfundoi me një rritje 12-6.

Carmelo Anthony dhe Nassir Little humbi ndeshjen nën protokollet shëndetësore të NBA, ashtu si beri edhe te Lakers Aleks Caruso.

Anthony Davis kishte 13 pikë dhe 10 kërcime në një kthim paraprak nga një mungesë me një lojë për shkak të një viçi të mavijosur.

Shikoni më shumë në Los Angeles Lakers

Alex Caruso i Lakers humbet lojën për shkak të protokolleve COVID-19 Dion Waiters thotë se ai po mendon të tërhiqet nga NBA Disa zgjerime në shkallë të reja më miqësore për ekipin sesa raportuan fillimisht

Gary Trent Jr., Damian Lillard gjuan Trail Blazers para Lakers 115-107 fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu