Sulmuesi i Lakers, Kyle Kuzma mundet për të kontrolluar topin ndërsa u ngacmua nga roja i Portland Trail Blazers, Gary Trent Jr.
Lakers‘Kyle Kuzma përpiqet të kontrollojë topin ndërsa ngacmohet nga Portland Trail Blazers‘Gary Trent Jr të hënën në mbrëmje. Trent shënoi 28 pikë larg stolit. (Robert Gauthier / Los Angeles Times)

Të gjithë u entuziazmuan nga Lakers‘stola dhe dëmi që ai grup mund t’u shkaktojë kundërshtarëve – dhe me të drejtë.

Por të hënën në mbrëmje në Staples Center, zëvendësuesit e Lakers nuk ishin yjet e lojës në stol.

Të Portlandit Gary Trent Jr. kishte dritën më të ndritshme midis të gjitha rezervave, loja e tij yjore jashtë stolit një arsye e madhe Trail Blazers nxori një fitore 115-107 mbi Lakers në Staples Center.

28 pikët e tij ishin më shumë sesa shënoi i gjithë stoli i Lakers.

Gjuajtja e tij 10-për-14 nga fusha dhe shtatë-për-11 duke treguar nga tre pikësh i la Lakers në një barazim.

Lakers ishin përgatitur për një sulm nga dera e rrezikshme e Portland, Damian Lillard dhe CJ McCollum. Dhe dy lojtarët nuk zhgënjejnë, me Lillard që shënoi 31 pikë dhe McCollum 20.

Por Lakers panë Trentin të lirshëm dhe nuk e morën kurrë atë.

“Dame do të jetë Dame, CJ është gjithmonë e vështirë për t’u ruajtur, por ne nuk e morëm Gary Trent nën kontroll,” tha trajneri i Lakers Frank Vogel në një videokonferencë pas ndeshjes. “Mendoj se kjo ishte një nga gjërat më të mëdha në stol. Ai hyri dhe na ndezi, dhe nëse e shikoni rezultatin e kutisë, aty ekzistonte ndarja me të vërtetë nga pikëpamja plus-minus janë kombinimet e tyre në stol. “

Enes Kanter kishte 12 pikë dhe 14 kërcime jashtë stolit për Portland, dhe Rodney Hood shënoi pesë pikë në rolin e tij rezervë.

Trent, Kanter dhe Hood tejkaluan stolin e Lakers me 45-23.

Trent shkoi për të punuar te Lakers në çerekun e katërt, duke shënuar 11 pikë, duke bërë të katër provat e tij për shënim në fushë dhe të tre përpjekjet e tij për tre pikë.

“Plani ynë i lojës që vinte ishte për CJ dhe Dame, duke e ditur se do të merrnin të gjitha goditjet,” tha Kentavious Caldwell-Pope i Lakers në një konferencë video. “Por Gary Trent hyri dhe ai ishte sonte. Unë madje nuk mendoj se ai humbi një tre. Por gjëra të tilla, ne duhet të ndalemi. Ne nuk mund të lejojmë që një djalë i tretë të paktën të kalojë 25, 30, duke e ditur që Dame dhe CJ do ta bëjnë atë gjithashtu. “

Montrezl Harrell kryesoi Lakers me nëntë pikë dhe gjashtë kërcime jashtë stolit.

Një natë pas fillimit, Kyle Kuzma ishte përsëri në stol dhe shënoi vetëm gjashtë pikë në gjuajtjet dy për nëntë.

Talen Horton-Tucker kishte gjashtë pikë larg stolit, dhe Wesley Matthews shtoi dy. Rezervati Markieff Morris nuk shënoi gjatë shtatë minutave të tij.

Lakers nuk kishin rezervën kryesore Aleks Caruso, i cili nuk luajti sepse ishte në protokollet e shëndetit dhe sigurisë së NBA.

“Na mungon Aleksi”, tha Vogel. “Alex është energji e shkëlqyeshme. Ai është një nga djemtë tanë më të zëshëm edhe kur nuk është në lojë. Thjesht duke folur për mbulime, ai është si një ndihmës trajner atje, duke ndihmuar djemtë përmes veprimeve mbrojtëse. Ai është një pjesë e madhe e asaj që bëjmë ne, padyshim. Kështu që sigurisht na ka munguar energjia sonte ”.

Kjo histori fillimisht u shfaq në Los Angeles Times.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu