Filadelfia 76ers afati i tyre i madh u kthye në 25 mars kur ata fituan George Hill nga Oklahoma City Thunder në një marrëveshje me 3 skuadra. Ai nuk ka luajtur që nga 24 janari pasi ka kaluar një procedurë në gishtin e tij të madh për të korrigjuar një çështje për t’u siguruar që ajo nuk do të ndodhë më kurrë.

Hill ende nuk ka arritur të fitojë për Filadelfinë për shkak të rikuperimit të tij nga ai dëmtim dhe koha ka filluar të mbarojë nga sezoni i rregullt para fillimit të playoff-it më 22 maj. Kjo do ta ndihmonte ekipin shumë nëse ata mund ta marrin atë në park si sa më shpejt të jetë e mundur për t’u ambientuar me ekipin.

Ndërsa Sixers fillojnë një udhëtim rrugor me 4 ndeshje të martën kundër Boston Celtics, Hill është në udhëtim me ekipin, por ai është ende shumë larg nga të bëjë debutimin e tij për Filadelfia.

“Ai është në udhëtim,” tha trajneri Doc Rivers. “Ai nuk po luan ende, por është në udhëtim dhe ai qëlloi sot. Përsëri, nuk ka asnjë orar që unë di, të them të drejtën. Sinqerisht, nuk mund ta shoh shpejt. ”

Rivers shpjegoi se ai kishte të njëjtin dëmtim kur ishte lojtar, kështu që ai e kupton kohën e rikuperimit të nevojshëm për të.

“Unë pata të njëjtin dëmtim dhe kjo nuk është asgjë, ju ngatërroni me dhe vetëm një goditje, ju nuk mund të plagoseni, por dhimbja është torturuese sepse nervat tuaja janë kaq të papërpunuara”, shpjegoi Rivers. “Ne do të përpiqemi të jemi sa më provë me këtë dëmtim.”

Derisa të jetë gati për të luajtur, Hill ka qenë duke vizituar librin e lojërave me Rivers dhe pjesën tjetër të stafit stërvitor dhe ai gjithashtu u tregon gjërat djemve të rinj në dysheme.

“Ai ka qenë i shkëlqyeshëm në xhirimet tona,” shtoi trajneri. “Ai po qëndron fjalë për fjalë si një nga trajnerët. Ai po thith, ai në të vërtetë po bën pikë mbrojtëse për disa nga djemtë tanë të rinj, kështu që ai po thith shumë ”.

Në këtë pikë, Hill do të vazhdojë të bëjë ndikimin e tij jashtë dyshemesë derisa të jetë gati të shkojë dhe të bëjë debutimin e tij.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Sixers! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Ylli i Sixers, Ben Simmons renditet i 7-ti në listën e Top 25 nën 25 të ESPN

Shake Milton vlerëson Tobias Harris për të qenë një kovë, udhëheqës për Sixers

Paraqitja e lojës Sixers vs. Celtics: Si të shikoni, kanal televiziv, koha e fillimitSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu