Tani që drafti i NBA ka përfunduar, ekipet dhe lojtarët tani do t’i drejtohen agjencisë falas dhe fillimit të ligës verore javën e ardhshme në tre qytete të ndryshme.

Sigurisht, Liga Verore e Las Vegasit përmban të 30 ekipet dhe do të zhvillohet nga 8-17 Gusht në kampusin e UNLV. Ekipet secili do të luajnë nga pesë ndeshje secila gjatë orarit 10-ditor, 75-lojë, me konkurse të transmetuara në ESPN ose NBA TV.

Katër ekipe – Memphis Grizzlies, San Antonio Spurs dhe dy skuadra të Xhazit-do të konkurrojnë në Salt Lake City Summer League 3-6 Gusht. Përveç kësaj, California Classic do të shfaqet në 3-4 gusht dhe do të shfaqë atë Los Angeles Lakers, Sacramento Kings, Luftëtarët e Golden State dhe Miami Heat.

Me dhjetëra lojtarë të shquar që nuk janë hartuar, ata individë tani do të punojnë për të nënshkruar me ekipe ose për t’u bashkuar me listat e ligës verore në një përpjekje për të fituar kontrata. Menjëherë pas draftit, disa lojtarë filluan t’i bashkohen ekipeve me ligën verore javën e ardhshme.

Rookie Wire hodhi një vështrim në secilin ekip dhe ku renditen listat e tyre përpara ligës verore bazuar në njoftimet ose raportimet. Ne do të vazhdojmë të përditësojmë listat pasi informacioni bëhet i disponueshëm.

Shënim: Listat përfshijnë lojtarë të hartuar, megjithëse kjo nuk garanton që çdo hartues do të luajë. Çdo lojtar i listuar përfshin ekipin ose shkollën e tyre të mëparshme.

Atlanta Hawks

Bill Streicher-USA TODAY Sports

Lojtarët potencialisht që janë zotuar të luajnë me Hawks:

 • Sharife Cooper, Auburn

 • Jalen Johnson, Duka

 • Nathan Knight, Hawks

 • Skylar Mays, Hawks

 • Onyeka Okongwu, Hawks

 • Cam Reddish, Hawks

Belton Celtics

Wendell Cruz-USA TODAY Sports

Lojtarët potencialisht që janë zotuar të luajnë me Celtics:

 • Juhann Begarin, Basketbolli i Parisit

 • Sam Hauser, Virxhinia

 • Aric Holman, ratiopharm Ulm (Gjermani)

 • Yam Madar, Hapoel Tel Aviv (zgjedhja e draftit të Celtics 2020)

 • Payton Pritchard, Celtics

Brooklyn Nets

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Nets:

 • Jordan Bowden, Long Island Nets (NBA G League)

 • Kessler Edwards, Pepperdine

 • RaiQuan Grey, shteti i Floridas

 • Day’Ron Sharpe, Karolina e Veriut

 • Cameron Thomas, LSU

Charlotte Hornets

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Hornets:

Chicago Bulls

Trevor Ruszkowski-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Bulls:

 • Ayo Dosunmu, Illinois

 • Simi Shittu, Westchester Knicks (NBA G League)

 • Ethan Thompson, Oregon State

Cleveland Cavaliers

David Richard-SHBA TODAY Sports

Lojtarët potencialisht që janë zotuar të luajnë me Cavaliers:

 • Evan Mobley, USC

 • Isaac Okoro, Cavaliers

Dallas Mavericks

Bob Donnan-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Mavericks:

Denver Nuggets

Nah’Shon Hyland, VCU. Foto nga Emilee Chinn/Getty Images

Lojtarët që mund të luajnë me Nuggets:

 • Caleb Agada, Hapoel Be’er Sheva (Izrael)

 • Giorgi Bezhanishvili, Illinois

 • Zylan Cheatham, Iowa Wolves (NBA G League)

 • Nah’Shon ‘Bones’ Hyland, VCU

Pistons Detroit

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me pistonët:

 • Cade Cunningham, Oklahoma State

 • Luka Garza, Iowa

 • Balsa Koprivica, shteti i Floridas

 • Spencer Littleson, Toledo

 • Isaiah Livers, Michigan

 • Chris Smith, UCLA

Luftëtarët e Golden State

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Warriors:

 • Chad Brown, Peristeri (Greqi)

 • Jonathan Kuminga, NBA G League Ignite

 • Moses Moody, Arkansas

 • JaQuori McLaughlin, UCSB

Houston Rockets

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Rockets:

 • Josh Christopher, Arizona State

 • Usman Garuba, Real Madrid

 • Jalen Green, NBA G League Ignite

 • Alperen Sengun, Besiktas (Liga Turke)

Indiana Pacers

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Pacers:

 • Bennie Boatwright, Memphis Hustle (NBA G League)

 • Jordan Bone, Delaware Blue Coats (NBA G League)

 • Chris Duarte, Oregon

 • Isaiah Jackson, Kentaki

 • Terry Taylor, Austin Peay

 • Tyrone Wallace, Agua Caliente Clippers (NBA G League)

LA Clippers

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Clippers:

 • BJ Boston, Kentaki

 • Keon Johnson, Tenesi

 • Jason Preston, Ohio

Los Angeles Lakers

Robert Goddin-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Lakers:

Memphis Grizzlies

Petre Thomas-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Grizzlies:

 • Santi Aldama, Loyola-Maryland

 • Desmond Bane, Grizzlies

 • Yves Pons, Tenesi

 • Romeo Weems, DePaul

 • Ziaire Williams, Stanford

Miami Heat

Foto nga Michael Hickey/Getty Images

Lojtarët që mund të luajnë me Heat:

Milwaukee Bucks

Rich Barnes-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Bucks:

 • Steven Enoch, Obradoiro (Spanjë)

 • Georgios Kalaitzakis, Panathinaikos (Greqi)

 • Sandro Mamukelashvili, Seton Hall

 • John Mooney, Chiba Jets Funabashi (Japoni)

 • Mike Smith, Miçigan

Minesota Timberwolves

Albert Cesare/IndyStar përmes USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Timberwolves:

 • Karim Mané, Orlando Magic

 • McKinley Wright, Kolorado

Pelikanët e New Orleans

Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Pelikanët:

 • Malcolm Hill, Hapoel Jerusalem (Izrael)

 • Herbert Jones, Alabama

 • Trey Murphy III, Virxhinia

New York Knicks

Troy Taormina-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Knicks:

 • Quentin Grimes, Houston

 • Rokas Jokubaitis, Zalgiris (Lituani)

 • Jeremiah Martin, Canton Charge (NBA G League)

 • Miles McBride, Virxhinia Perëndimore

 • Justin Patton, Houston Rockets*

 • Travis Reid, Shimane Susanoo (Japoni)

 • Jericho Sims, Teksas

 • Aamir Simms, Clemson

*Liga Verore e Las Vegas

Oklahoma City Thunder

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Thunder:

 • Josh Giddey, Adelaide 36ers (NBL)

 • Tre Mann, Florida

 • Jeremiah Robinson-Earl, Villanova

 • Aaron Wiggins, Maryland

Orlando Magjike

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Magjinë:

 • Tahjere McCall, Orléans Loiret Basket (Francë)

 • Asbjorn Midtgaard, Grand Canyon

 • Jalen Suggs, Gonzaga

 • Franz Wagner, Miçigan

Filadelfia 76ers

John Reed-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me 76ers:

 • Charles Bassey, Kentaki Perëndimor

 • Filip Petrusev, Mega Bemax

 • Jaden Springer, Tenesi

Dielli Feniks

Joe Camporeale-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Suns:

 • Jo Lual Acuil Jr., Geelong Supercats (Sudan)

 • Tyrique Jones, Hapoel Tel Aviv (Izrael)

 • Justin Simon, Illawarra Hawks (NBL)

 • Jalen Smith, Suns

 • Jaleen Smith, Riesen Ludwigsburg (Gjermani)

Portland Trail Blazers

Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Trail Blazers:

Sacramento Kings

Kyle Terada-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Mbretërit:

 • Alex Antetokounmpo, UCAM Murcia (Spanjë)

 • Louis King, Mbretër

 • Davion Mitchell, Baylor

 • Josh Obiesie, Bayern Munich (Gjermani)

 • Neemias Queta, Juta State

 • Jahmi’us Ramsey, Kings

 • DJ Steward, Duka

 • Johnathon Williams, Kings

 • Robert Woodard II, Mbretërit

 • Emanuel Terry, Agua Caliente Clippers (NBA G League)

San Antonio Spurs

John Reed-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Spurs:

 • Matt Mitchell, San Diego State

 • Joshua Primo, Alabama

 • Justin Turner, Bowling Green

 • Joe Wieskamp, ​​Iowa

Toronto Raptors

Brad Penner-SHBA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Raptors:

Juta Juta

Kyle Terada-USA TODAY Sports

Lojtarët që mund të luajnë me Jazz:

 • Jared Butler, Baylor

 • Kyle Castlin, Yjet e Salt Lake City (NBA G League)

 • Justin Patton, Houston Rockets+

 • MaCio Teague, Baylor

 • Nate Sestina, Merkezefendi Belediyesi Denizli (Turqi)

+Liga Verore e Salt Lake City

Magjistarët e Uashingtonit

Foto nga Arturo Holmes/Getty Images

Lojtarët që mund të luajnë me Magjistarët:

 • Dewan Hernandez, Vipers Rio Grande Valley (NBA G League)

 • Austin Hollins, Zenit Saint Petersburg (Rusi)

 • Corey Kispert, Gonzaga

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu