SALT LAKE CITY (AP) – The Utah Jazz u mbështetën në mbrojtjen e tyre të fortë për të mbajtur gjallë serinë e tyre të fitoreve.

Rudy Gobert kishte 18 pikë, 19 kërcime dhe katër goditje të bllokuara dhe Jazz mundi New York-un Nike 108-94 të martën në mbrëmje për fitoren e tyre të nëntë radhazi.

“” Ne bëmë shumë gjëra të mira që nuk u shfaqën në tabelë, “tha trajneri i Jazz Quin Snyder. “” Njerëzit flasin për të fituar shëmtuar dhe sonte e shëmtuar ishte e bukur. “

Royce O’Neale shënoi 20 pikë të larta në karrierë, duke ndihmuar Utah të kapërcejë një natë të qetë Donovan Mitchell. Mike Conley kishte 19 pikë, shtatë kërcime dhe pesë asistime.

Mitchell përfundoi me nëntë pikë në gjuajtjen 3-për-15.

Lumenjtë Austin shënoi 25 pikë për New York – të gjitha në pjesën e parë. Julius Randle kishte 18 pikë dhe 10 kërcime, dhe RJ Barrett shënoi 17 në humbjen e tretë radhazi të Knicks.

New York bëri vetëm 12 shporta totale në pjesën e dytë në thembra të gjuajtjes 55.8% nga fusha para pjesës së parë. Jazz-i bëri lojë të shumta ngutje dhe i detyroi Knicks të vendoseshin për një goditje të vështirë pas tjetrit.

Në tremujorin e katërt, shkelja e Nju Jorkut u shish plotësisht. Knicks shënuan vetëm 13 pikë gjatë 12 minutave të fundit.

“Ne e dinim që nga fillimi, Utah po luan si dhe kushdo në kampionat,” tha trajneri i Knicks Tom Thibodeau. Dhe kështu mendova se agresiviteti ynë për të filluar ndeshjen ishte shumë i mirë. Dhe pastaj nuk e mbajtëm atë për 48 minuta. Dhe kjo është diçka për të cilën po punojmë akoma. “

Jazz zvarritën me po aq 15 pikë në pjesën e parë, por morën epërsinë për të mirë kur hapën çerekun e katërt me një vrapim 20-3. O’Neale e shënoi shtrirjen e çelësit me tre shporta të drejta, duke i dhënë Utah një epërsi 100-84 me 5:19 të mbetura.

“Ne e mbajtëm fokusin tonë në mbrojtjen mbrojtëse,” tha Gobert. ” Ne nuk u shqetësuam për gjuajtjet e humbura. Papritmas, morëm ndalesa dhe të shtënat filluan të binin.

Utah duroi një periudhë të ftohtë sulmi gjatë tremujorit të parë. Jazz humbi 12 nga 14 gjuajtjet e para dhe gjuajti 2 nga 13 nga perimetri gjatë periudhës. Ata bënë vetëm gjashtë shporta në 12 minutat e para.

Rivers shënoi 18 nga 21 pikët e para të New York-ut në çerekun e dytë. Stuhia e tij e shportave ndaloi një tubim të Xhazit. Pasi Utah shkurtoi deficitin në 36-32 nga ndërprerjet e lojtarëve nga Joe Ingles dhe Gobert, Rivers bëri tre trepikësh për të nxitur një vrapim 12-2 që zgjati epërsinë e Knicks në 48-34 në mes të çerekut.

Lumenjtë shkuan 10 nga 10 nga fusha gjatë pjesës së parë, duke përfshirë pesë tre-shënues. Ai kishte një ndikim të kufizuar pas pjesës së parë pasi Utah bëri një pikë për ta nxjerrë atë nga sulmi.

“Në pjesën e dytë, ata u bënë më fizikë, ata e morën luftën te ne,” tha Rivers. Dhe thjesht u shemb. Ata thjesht e mbajtën këmbën në pedale dhe ne nuk ishim në gjendje ta merrnim atë përsëri. Kjo ishte humbja më e rëndë e udhëtimit. “

Conley dhe Bojan Bogdanovic mblodhën Jazz, duke kombinuar për 22 pikë gjatë çerekut të tretë. Conley bëri katër shporta, ndihmoi në një palë dhe goditi katër gjuajtje të lira gjatë çerekut. Bogdanoviç goditi një palë me 3-pikë.

KIPSHILLA

Knicks: Alec Burks bëri fillimin e tij të dytë të sezonit dhe karrierën e tij në Knicks. Ai përfundoi me nëntë pikë dhe shtatë kërcime. … Rivers shkoi 0 nga 4 nga fusha pas pjesës së parë. … New York mbajti Utah në dy pika të ndërprerjes së shpejtë.

Jazz: Mitchell, Conley dhe Bogdanovic së bashku shkuan 1 nga 19 në fushë në pjesën e parë. . Utah përfundoi me vetëm gjashtë xhiro. . Mitchell përfundoi me një tetë kërcime të një sezoni të lartë.

Natën e karrierës

Në sezonin e tij të katërt, O’Neale është mesatarisht një karrierë më e mirë për 7,9 pikë ndërsa gjuan 45,7% nga fusha. Loja e tij e ashpër sulmuese nuk është befasi për shokët e ekipit të cilët kanë qenë dëshmitarë të kohës që ai ka dhënë për të bërë një ndikim më të madh në atë fund.

“Ky është Royce që ne të gjithë e njohim”, tha Mitchell. “Ai është një qen. Ai do të shkojë atje dhe të punojë. “

E RRADHES

Knicks: Mikpritni Cleveland Cavaliers të Premten.

Jazz: Të mërkurën organizoni Dallas Mavericks.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu