Barnes mbi betejat e Kings: “ne thjesht po luajmë butë” fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Sacramento Kings po mundohen. Në 5-8, ata nuk kanë rekordin më të keq në NBA, por ata kanë një historikisht mbrojtje e keqe në nevojë madhore për përmirësim.

Pas humbjes së ekipit 138-100 ndaj Los Angeles Clippers të premten, zhgënjimet ishin të larta. Glenn Robinson III ishte i detyruar me komentet e tij në lojën e pasme, duke kërkuar që lojtarët të marrin përgjegjësi për lojën e tyre të dobët.

Të shtunën pasdite, ishte Harrison Barnes dhe De’Aaron Fox i cili doli në skenë në qendër dhe përsëriti disa nga të njëjtat zhgënjime që shprehu Robinson.

“Tani për tani, ne thjesht po luajmë butë”, tha Barnes. “Ne nuk kemi rezistencë të mjaftueshme në mbrojtje. Ne po lejojmë skuadrat të luajnë të lira dhe të lehta dhe derisa të zgjedhim kolektivisht ta ndryshojmë atë, ne do të vazhdojmë të marrim kokën. “

Shtë një vlerësim i sinqertë nga një prej udhëheqësve veteranë të Mbretërve. Barnes është i zemëruar dhe me të drejtë. Ai dhe shokët e tij të skuadrës kanë lejuar 122 pikë ose më shumë në shtatë ndeshje radhazi. Ata kanë vlerësimin më të keq mbrojtës në NBA dhe duket se po tërhiqen kur sezoni vazhdon.

“Kohët e fundit kur kemi këto shpërthime të mëdha, është përzierje e gabimeve tona që janë shumë të kontrollueshme, të bazuara në shumë përpjekje, të bazuara në komunikim, të cilat ne mund t’i përmirësojmë nëse përqendrohemi,” tha Barnes.

Nuk ka asnjë justifikim për përpjekje të dobët dhe komunikim të dobët, por kush është fajtor për rrëmujën në të cilën ndodhen aktualisht Mbretërit? Ashtu si Robinson të Premten në mbrëmje, Fox ia vuri fajin drejtpërdrejt lojtarëve, jo stafit trainues.

LIDHUR: ‘Askush nuk do të vijë të shpëtojë’ Kings pas humbjes së turpshme

“Nuk është një skemë, nuk është asgjë që një trajner mund të bëjë për të ndaluar njerëzit të marrin një 130”, tha Fox. “Janë djemtë në fushë. Beingshtë në gjendje të ruash njeriun tënd ”.

Barnes ra dakord me vlerësimin.

“Padyshim që tek ne si lojtarë, në fund të ditës jemi profesionistë”, tha Barnes. “Ju zgjoheni, përgatiteni, në fund të ditës, ne jemi ata që duhet t’i bëjmë ato shfaqje.”

Sipas Walton, ekipi u pasua atë të Shtunën, duke goditur në dysheme për një praktikë të plotë kontakti për një nga disa herë këtë sezon. Ata do të përballen me një ekip të Pelicans të Dielën që gjithashtu ka rënë në kohë të vështira, duke humbur pesë ndeshje radhazi që vijnë në ndeshje.

Loja e së Dielës është një mundësi e mirë për Mbretërit të provojnë diçka të re. New Orleans ka disa lojtarë jashtëzakonisht fizikë, por nëse Sacramento dëshiron të tregojë rritje, ata duhet të jenë agresori.

“Sapo duhet të shtrëngohemi dhe të jemi fizikë”, tha Fox. “Ky është basketboll i NBA – jini fizik, luani mbrojtje pa ndotje, nëse një ekip po përpiqet t’ju largojë nga vendi juaj, shkoni atje ku dëshironi.”

Ky është një provë e hershme për klubin e Walton. Ata kanë talent për të garuar, por nëse nuk bëjnë një përpjekje të përbashkët për të luajtur me më shumë forcë dhe përkushtim në mbrojtje, ata nuk do të fitojnë shumë ndeshje.

“Somethingshtë diçka që ne jemi duke punuar,” tha Barnes. “Kanë qenë të vështira këto shtatë ndeshje të fundit, por unë kam besim se do ta mbledhim së bashku.

Kings janë vetëm 13 ndeshje në një orar të ngjeshur me 72 lojë. Ata nuk janë skuadra e vetme në NBA që po lufton me qëndrueshmëri në fillim të sezonit, por ata duhet të rrisin aftësitë fizike ose do të jetë një vit i gjatë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu