Çdo skuadër në NBA me sa duket ka nevojë për një ose dy lojtarë që mund të ndihmojnë në lehtësimin e humorit dhe të ofrojnë lehtësim të humorit dhe komedisë gjatë gjithë një sezoni.

Me Sacramento Kings, Hassan Whiteside e mbush atë rol në mënyrë mbresëlënëse.

Mbretërit fillojnë këtë udhëtim të shkurtër me katër ndeshje rrugore këtë javë dhe ekipi, i udhëhequr nga Whiteside, u argëtua me rishtarin Tyrese Haliburton të martën në Orlando.

Whiteside postoi disa video klipe në historinë e tij në Instagram, në të cilën rishtari mund të dëgjohet duke u ngacmuar për pëlqimin e Aaron Rodgers mbi Tom Brady, dhe nuk i pëlqen donutët Krispy Kreme.

Ai më pas u shpjegoi gazetarëve listën e ankesave të tij me Haliburton.

“Rook është jashtë kontrollit!” Tha Whiteside të martën. “Ai i harroi peshqirët dhe unë jam si,” Ne kemi nevojë për donuts. ” Pastaj ai tha, Krispy Kreme nuk është e mirë. Unë jam si, ‘Njeri!’ Ju nuk mund ta mosrespektoni Krispy Kreme. Por më pëlqen të ngatërrohem me Rook, më pëlqen të ngatërrohem me të gjithë djemtë. Këta njerëz janë një grup i shkëlqyer djemsh. Ata të gjithë morën personalitete të shkëlqyera dhe kjo është arsyeja pse unë dua t’i shoh ata të fitojnë. “

Ndërsa Whiteside kënaqet duke u argëtuar me Haliburton, veterani pranoi se ai ka shumë potencial në fushë.

Haliburton është shfaqur si një nga rishtarët kryesorë të këtij sezoni. Përmes 14 ndeshjeve, Haliburton është mesatarisht 11.4 pikë, 4.9 asistime, tre kërcime dhe 1.2 vjedhje për ndeshje. Ai sjell një qetësi dhe pjekuri në fushë që rrallë shihet tek të rinjtë, dhe shoku i tij i skuadrës e ka vërejtur.

“Ai luan si ai që ka qenë në kampionat për vite me rradhë – atë në marrjen e lojërave, njohuritë e tij për lojën dhe ritmin e tij,” tha Whiteside. “Ai mori një të ardhme me të vërtetë të ndritur. Mbretërit morën një tërheqje me të vërtetë të shkëlqyer me të. Ai mori një shans për të qenë një mbrojtës me të vërtetë i mirë. Unë mendoj se ai ka një goditje të shëmtuar, por ajo hyn brenda. Unë i them gjithë kohës, ‘Vetëm vazhdoni të qëlloni.’

Whiteside nuk është personi i parë që ankohet për formën e tij të gjuajtur, por Haliburton nuk interesohet. Ai po konverton në 47% të gjuajtjeve të tij nga diapazoni 3 pikësh në 4.7 përpjekje për ndeshje, i cili renditet i 11-ti ndër të gjithë lojtarët e kualifikuar në NBA. Lëvizja, në çfarëdo forme që dëshironi ta quani, po funksionon dhe të shtënat po bien në një klip të lartë, kështu që Haliburton nuk shqetësohet.

Haliburton dhe Whiteside mund të mos bien dakord për donuts, dhe formën e tij të shtënat, por të dy me siguri besojnë në aftësinë e rishtar në fushë dhe kjo është arsye e mjaftueshme për të brohoritur për të.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Tyrese Haliburton i Kings vendosi shenjën fillestare për blloqet në një lojë këtë sezon

Tyrese Haliburton, Saddiq Beu në mesin e ndërmarrjeve elitare për 3 persona të bërë për të filluar një karrierë

Tyrese Haliburton e Kings thërret kritikët pas një sulmi natën me tufë

Listë

Renditjet e Rrymës së Fuqisë së Rrota: LaMelo Ball, dhe ngritja e Tyrese MaxeySource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu