Bulls, Hawks dhe Cavs të gjithë kohët e fundit zbuluan se ata do të jenë pa disa lojtarë kryesorë që lëvizin përpara, duke i lënë ata pak stenografi dhe duke hapur minuta në rotacion.

Lauri Markkanen (shpatulla) do të jetë jashtë 2-4 javë dhe Thaddeus Young (68% i rostuar në Yahoo) është djali që ju dëshironi ndërsa është mënjanuar.

Sulmuesi i Atlantës, De’Andre Hunter iu nënshtrua një operacioni meniskut të hënën dhe aktualisht nuk ka asnjë orar për kthimin e tij.

“Padyshim që nuk tingëllon si një dëmtim në fund të sezonit,” tha trajneri Lloyd Pierce. “Jam i sigurt që do të duhet pak kohë për rehabilitimin dhe nga pikëpamja e forcës / kondicionimit. Por të gjitha shenjat deri më tani (janë) se ai do të kthehet, thjesht nuk e di saktësisht se kur.

“Nuk e di nëse thjesht do të zëvendësoni De’Andre”, vazhdoi Lloyd. “Thjesht duhet që djemtë e tjerë të rriten dhe kjo është ajo që ne po kërkojmë”.

Ata ‘djem të tjerë’ janë Kamera e kuqërremtë, Kevin Huerter dhe Danilo Gallinari, të gjitha ofrojnë tërheqje intriguese si afatshkurtra.

Dhe nëse keni menduar për këputje Jakob Poeltl jashtë heqjes dorë, përgjigja është po.

Ja pesë të mia fillestare për javën.

Sigurimi i lëndimit

Hamidou Diallo – Thunder nuk ka më roje si të dy George Hill dhe Theo Maledon (shëndeti dhe siguria) janë në raft, megjithëse nuk është e qartë saktësisht se cila është situata e Hill dhe për sa kohë do të jetë Maledon. Pavarësisht, Diallo duhet të merret menjëherë pasi ai ka qenë ‘në çantën e tij’, siç thonë fëmijët, gjatë dy javëve e gjysmë. Që nga 22 janari, 22-vjeçari ka shënuar me dy shifra në 10 ndeshje radhazi, duke përfshirë gjashtë radhazi me të paktën 15. Të hënën në mbrëmje kundër Lakers, ai regjistroi 20 pikë, 11 kërcime, dy asistime, një bllok dhe një vjedhin në sezonin e lartë 41 minuta. Ai nuk bën shumë treshe, por me mënyrën se si ka shënuar topin, ai ia vlen totalisht një marrje tani. Ai madje mund të ketë forcuar një vend në rotacion me lojën e tij që kur kalendari arriti në 2021. Diallo është i shndërruar vetëm në 29% të ligave të Yahoo për momentin.

Kevin Huerter – Ekziston një treshe opsionesh për të zgjedhur ndërsa De’Andre Hunter (gjuri) shërohet nga operacioni. Asnjë nuk është një bast i pagabueshëm, por Huerter ka treguar se ai ofron më të përmbysurat dhe kështu është zgjedhja më e sigurt. Gjatë tre garave të tij të fundit, gjuajtësi po poston 19 pikë, tre borde, pesë asistime, 1.6 vjedhje dhe 3.6 trefish. Krahasoni atë Kamera e kuqërremtë i cili ka shënuar vetëm 24 pikë gjithsej në tre ndeshjet e tij të fundit. Veteran Danilo Gallinari ofron një apel, megjithatë. Ai është në dispozicion në 45% të ligave të Yahoo dhe regjistroi 14/5/4 të Shtunën kundër Raptors dhe 19/2/2/1 disa lojëra para kësaj. Nëse mund të bashkojë një shtrirje të vazhdueshme të basketbollit, ai ia vlen të shikohet. Por Huerter duhet të jetë përparësia juaj e parë nëse ai dëshiron të kapë. Ai duhet të jetë i rostered në të gjitha formatet.

Shënimi i redaktorit: Hartimi është vetëm gjysma e betejës! Merrni përparësi në konkurrencën tuaj me Veglat tona të Sezonit NBA që janë të mbushura me renditje, parashikime, një vlerësues tregtie, mjete start / sit dhe shumë më tepër. Dhe mos harroni të përdorni kodin promovues HOOPS10 për të përfituar 10% zbritje. Klikoni këtu për të mësuar më shumë!

Princ Taurean – Cavs përpara Larry Nance Jr. kishte një operacion në gishtin e tij është vendosur të humbasë 4-6 javë, do të thotë Princi dhe Cedi Osman do të luajë minuta kryesore për të ardhmen e parashikueshme. Dhe ndërsa Osman mund të ketë qenë opsioni më i mirë në fillim të janarit, Prince është opsioni më i mirë tani si një lojtar 3-dhe-D. Ai ka shënuar 12+ pikë në secilën nga tre ndeshjet e tij të fundit dhe po qëllon 48% nga dyshemeja dhe 50% nga përtej harkut me mesatare prej 0.8 blloqesh dhe 0.6 vjedhje në shkurt. Sidoqoftë, ai vjen nga pankina si rishtar Isaac Okoro është sulmuesi i vogël përpara. Por Okoro nuk ka bërë ndonjë zhurmë të denjë për fantazi këtë vit, ndërsa Prince, i cili është vetëm 11% i rostuar, renditet në 161 në 9-mace këtë sezon, për përbindëshin e Basketbollit.

Juan Toscano-Anderson – Në dispozicion në 85% të ligave të Yahoo, JTA ka parë një ngritje të fundit në disa minuta me Kevon Looney (kyçin e këmbës) dhe James Wiseman (dore) jashtë dhe ai e ka shfrytëzuar në maksimum. Një javë më parë, ai doli nga pankina kundër Celtics dhe përfundoi me 16 pikë në gjuajtjet 6-të-9 dhe tre shënjestrat në 27 minuta. Steve Kerr më pas e përplasi atë në formacionin startues dhe në tre startime që kur, vendasit në East Oakland kanë arritur 24 pikë, 29 kërcime, nëntë asistime, dy vjedhje dhe dy bllokime. Ai duhet të vazhdojë të shohë dyshemenë derisa të dy qendrat e Luftëtarëve të kthehen nga dëmtimi, i cili mund të jetë një javë tjetër. Merrni JTA nëse jeni në një kampionat të thellë dhe keni nevojë për kërcime, përqindje të lartë të golave ​​në fushë dhe statistika mbrojtëse.

Jakob PoeltlLaMarcus Aldridge (hip) do të rivlerësohet këtë javë, por ai tashmë ka humbur dy ndeshje dhe nuk duket se do të kthehet së shpejti. Hyj Jakob Poeltl. Ai ka filluar në tre gara rresht dhe përveç një marifete me dy pikë të shtunën, ai ka qenë duke luajtur mirë, mesatarisht 11.6 pikë, 10 kërcime dhe tre bllokime në natë. Tridhjetë e dy nga 35 pikët e tij në ato tre ndeshje kanë hyrë bojë dhe madje edhe në një rol kryesisht rezervë këtë sezon ai ka shënuar 1.8 gjuajtje në vetëm 21.5 minuta. Njeriu i madh është rostered vetëm në 38% të ligave Yahoo dhe është një lojtar i domosdoshëm në formate standarde dhe më të thella.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu