Hunda e Steph-it u përgjak pas dukshme Pacers faull i pa thirrur fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Steph CurryHunda ishte përgjakur, por ai nuk ishte më keq për veshin pas një faulli të vështirë në fund të pjesës së parë të lojës së Warriors kundër Indiana Pacers të Mërkurën.

Curry kapi një krah të majtë nga njeriu i madh i Pacers, Myles Turner, ndërsa rrëshqiti poshtë për të provuar dhe bllokuar paraqitjen e Curry me pak më shumë se një minutë të mbetur në tremujorin e dytë. Dy herë NV MVP kishte nevojë për trajtim në stolin e Warriors gjatë ndalesës tjetër në lojë.

Ndërkohë, Turner nuk u thirr për faull.

LIDHUR: Draymond me ritëm për të bërë historinë e NBA me vijën e çuditshme të stat

Curry qëndroi në lojë, duke rrëzuar një notues me vetëm 40 sekonda i ndrojtur i mbetur në gjysmë dhe duke filluar të tretin. 32-vjeçari foli me zyrtarët pasi u dukej borisë, mbase për të thënë se ai duhej të kishte pasur më shumë udhëtime në vijën e gjuajtjeve të lira në dy tremujorët e parë.

Warriors bëri të 14 gjuajtjet e tyre të lira në pjesën e parë, por askush – përfshirë Curry – nuk bëri më shumë se dy.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu