Rrëmbyesit e Torontos“data-reagid =” 32 “> LAKE CITY SALT (AP) – Një dëmtim tjetër nuk ishte ndonjë problem i madh për Rrëmbyesit e Torontos.

Serge Ibaka dhe ndërmarrja thjesht vazhdoni të rrokulliset. “data-reagid =” 33 “>Serge Ibaka dhe ndërmarrja thjesht vazhdoni të përshkoni.

Paskal Siakam secili shënoi 27 pikë, dhe Raptors mundi Utah Jazz 101-92 të hënën në mbrëmje për fitoren e tyre të katërt të drejtë. “Data-reagid =” 34 “> Ibaka dhe Paskal Siakam secili shënoi 27 pikë, dhe Raptors mundi Utah Jazz 101-92 të hënën në mbrëmje për fitoren e tyre të katërt të drejtpërdrejtë.

Kyle Lowry shtoi 21 pikë dhe shtatë asistime pasi Toronto përdori një avantazh 53-34 në gotë për tu përmirësuar në 21-4 që nga 15 janari. Ibaka kapi 13 kërcime dhe Siakam përfundoi me 11 borde dhe tetë asistime. “data-reagid =” 35 ” >Kyle Lowry shtoi 21 pikë dhe shtatë asistime pasi Toronto përdori një avantazh 53-34 në gotë për tu përmirësuar në 21-4 që nga 15 janari. Ibaka kapi 13 kërcime dhe Siakam përfundoi me 11 borde dhe tetë asistime.

Marc Gasol (hamstring) dhe Fred VanVleet (shpatull) për shkak të lëndimeve, dhe Norman Powell u largua në çerekun e parë pasi spërkati kyçin e këmbës. Por Raptors gjetën një mënyrë përsëri. “Data-reagid =” 36 “> Toronto luajti pa Marc Gasol (hamstring) dhe Fred VanVleet (shpatull) për shkak të lëndimeve, dhe Norman Powell u largua në çerekun e parë pasi spërkati kyçin e këmbës. Por Rrëmbyesit gjetën përsëri një mënyrë.

” Pavarësisht se çfarë ndodh, ne rrinë së bashku si ekip dhe ne përpiqemi të punojmë lojën, ‘tha Siakam. ” Do të jetë një lojë e gjatë. Do të vrapojë. Gjëja më e rëndësishme është të qëndrojmë së bashku. Mos u frikësoni dhe vazhdoni të ekzekutoni. ”

Joe Ingles pati 20 pikë dhe gjashtë asistime për Jutën, e cila kishte fituar pesë me radhë. Royce O’Neale shtoi 15 pikë dhe shtatë kërcime, dhe Mike Conley përfundoi me 13 pikë dhe shtatë asistime. “Data-reagid =” 38 “>Joe Ingles pati 20 pikë dhe gjashtë asistime për Jutën, e cila kishte fituar pesë me radhë. Royce O’Neale shtoi 15 pikë dhe shtatë kërcime, dhe Mike Conley përfundoi me 13 pikë dhe shtatë asistime.

OG Anunoby vendosi përsëri një skemë të humbur për t’i ndihmuar Raptors të hapnin një epërsi 82-72 në fillim të tremujorit të katërt.

Rudy Gobert tha. ” Ne me siguri do të duhet të vëzhgojmë lojën për të kuptuar se çfarë mund të kishim bërë më mirë. ” “Data-reagid =” 40 “> ” Ne patjetër që i kushtojmë vëmendje kërcimeve”, “qendra e Utah Rudy Gobert tha. ” Me siguri do të duhet të shohim lojën për të kuptuar se çfarë mund të kishim bërë më mirë. ”

Ingles pastaj shënoi tre shporta për të shënuar një ekzekutim 15-3 Jazz. Gobert mbylli zërin me një dunk për shportën e parë të natës, duke e bërë atë 87-85 në Utah në mes të tremujorit.

Toronto u përgjigj duke shënuar në katër prona të drejtpërdrejta, duke kulmuar me një shënues të Lowry 3, për të marrë një epërsi 95-90 me 2:30 të majtë. Rrëmbyesit lejuan një shportë në 5:45 të fundit të lojës.

“Ekipi ynë është i pabesueshëm me një lloj qëndrimi të drejtë në moment dhe të kuptojmë se çfarë duhet të bëjmë,” tha Lowry.

Rrëmbyesit vendosën së bashku një 15-6 garues për një epërsi të 57-51 nga gjysma. Siakam, Lowry dhe Ibaka secili shënoi në minutën e fundit të pjesës, – të theksuar nga tërheqja e 30-këmbëve të Lowry-it me 3-portier – për të shënuar ndeshjen.

Krijimi i një tregu

Patrick McCaw gjeti disa mënyra të vogla për të bërë një ndikim për Raptors gjatë 43 minutave. McCaw shënoi vetëm dy pikë, por ai mblodhi gjashtë kërcime dhe tre vjedhje. Më e rëndësishmja për Toronton, ai luajti mbrojtje të ashpër. “Data-reagid =” 46 “>Patrick McCaw gjeti disa mënyra të vogla për të bërë një ndikim për Raptors gjatë 43 minutave. McCaw shënoi vetëm dy pikë, por ai mblodhi gjashtë kërcime dhe tre vjedhje. Më e rëndësishmja për Toronton, ai luajti një mbrojtje të ashpër.

“Ateverfarëdo që ne jemi duke u përpjekur të bëjmë, ne mund ta dërgojmë atë tek dikush dhe ai do të futet në atë person dhe të bëjë punën e tij në mbrojtje,” tha Siakam.

Suksesi i njësisë së dytë

Utah e tejkaloi Toronton 42-19 në pikë pikë. Ingles udhëhoqi rrugën, duke shkuar 8 për 12 nga fusha.

Ajo shënoi për herë të pestë në gjashtë ndeshje që Jazz shënoi 30 ose më shumë pikë pike.

“Unë mendova se ata bënë një punë të mirë duke komunikuar në mbrojtje, duke ndryshuar gjërat pak”, ‘tha traineri i Utah, Quin Snyder. Natyrisht, Joe pati një natë me të vërtetë të mirë, ne luajtëm përmes tij pak në fundin sulmues. Mendova se ata bënë një punë të mirë në çdo aspekt të lojës. ”

që vlen të citohet

” Herën tjetër, unë do të bëj drejtësi vetë, në mënyrë që zyrtari të mund të më nxjerrë mua për një arsye. ” Gobert për t’u larguar së bashku me Anunoby pas një mosmarrëveshjeje mes lojtarëve me 40.6 sekonda të mbetur në çerekun e katërt.

TIP-INS

Raptorët: Powell mesatarisht 34.0 pikë në 57% gjuajtje gjatë dy ndeshjeve të tij të mëparshme. … Ibaka përputhej me një sezon të lartë me pesë tregues të bërë tre. … Rrëmbyesit mposhtën Jazz 14-8 në pikat e shansit të dytë.

Donovan Mitchell përfundoi me 11 pikë pasi gjuajti vetëm 4-të-16 nga dyshemeja. … Utah shënoi 21 pikë nga 20 kthimet e Torontos. “Data-reagid =” 56 “> Jazz: Ingles pati ndeshjen e tij të parë me 20 pikë nga pankina këtë sezon. … Donovan Mitchell përfundoi me 11 pikë pasi gjuajti vetëm 4-të-16 nga dyshemeja. … Utah shënoi 21 pikë nga 20 xhiro të Torontos.

E RRADHES

Rrëmbyesit: Pritni të Shtunën në Detroit Pistons.

Thunder City Oklahoma të mërkurën. “data-reagid =” 59 “> Jazz: Vizitoni në Thunder City Oklahoma te merkuren.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu